• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Dzień Papieski w Wadowicach niepapieskich

  bs, Wojciech Żelazko

  dodane 10.10.2017 09:30

  "Idźmy naprzód z nadzieją" to tytuł wieczornicy, która się tam odbyła.

  8 września, w Dniu Papieskim, w Samorządowym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Wadowicach Górnych z siedzibą w Wadowicach Dolnych został zorganizowany koncert ku czci świętego Jana Pawła II pod kierownictwem Leszka Gruszeckiego.

  – Celem wieczornicy papieskiej było uczczenie jednego z największych Polaków, Karola Wojtyłę, a później papieża Jana Pawła II, który dla nas jako katolików był, jest i będzie wielkim autorytetem, postacią bardzo ważną – mówi Leszek Gruszecki.

  Podczas wieczornicy, której towarzyszyło hasło „Idziemy z nadzieją na przód” zaprezentowany został życiorys Jana Pawła II, przypomniano jego 9 pielgrzymek do Polski i motta, które im towarzyszyły.

  – Utwory prezentowane na scenie przez wadowicką młodzież to popularne piosenki i pieśni wykonywane na koncertach z udziałem Jana Pawła II. Wiele z nich sam znał. Nie zabrakło oczywiście sztandarowej "Barki", którą bardzo kochał – informuje Leszek Gruszecki. – Nasza młodzież to z kolei adepci gry na różnych instrumentach: akordeonie, klarnecie, saksofonie, perkusji, skrzypcach, klarnecie, instrumentach klawiszowych, uczęszczający na zajęcia do Gminnego Ośrodka Kultury. Wśród nich są także ci, którzy uczą się śpiewu. To oni zaprezentowali swoje umiejętności na scenie – dodaje.

  Za występ dziękowała im dyrektor SOKiR Zofia Midura, sekretarz gminy Włodzimierz Wawrzkiewicz oraz przewodnicząca rady gminy Anna Niedbała.

  Na zakończenie swoimi osobistymi przeżyciami z Janem Pawłem II podzielił się Józef Kagan. Przytoczył rozmowę z Ojcem Świętym, jak został zapytany przez papieża, skąd jest. Odpowiedział, że z Wadowic, ale zaznaczył, że nie z papieskich. Wtedy Ojciec Święty powiedział: „koło Mielca”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół