• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Dwie korony

  bs

  dodane 10.10.2017 13:10

  Fabularyzowany dokument o św. Maksymilianie Kolbe będzie można zobaczyć już od piątku w kinach. Sprawdziliśmy w których.

  "Dwie korony" to najnowszy film w reżyserii Michała Kondrata, który ukazuje nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci. W filmie zobaczymy plejadę polskich aktorów m.in. Adam Woronowicz (jako ojciec Maksymilian Maria Kolbe), Cezary Pazura, Artur Barciś, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski, Marcin Kwaśny, Mateusz Pawłowski i inni. Muzykę do filmu skomponował Robert Janson.

  O św. o. Maksymilianie Marii Kolbe, który oddał życie za współwięźnia, słyszał zapewne każdy. Nie każdy jednak wie, że ten męczennik, misjonarz, dziennikarz, założyciel Rycerstwa Niepokalanej prowadził działalność misyjną w Japonii, Chinach i Indiach. Ba, to genialny umysł! Zaprojektował pojazd do przemieszczania się między planetami. Takiego o. Maksymiliana poznajemy w filmie "Dwie korony".

  W Tarnowie w kinie "Marzenie" film będzie można zobaczyć od 13 do 18 października o 18.30. Potem, czyli od 20 do 26 października "Dwie korony" będzie grać kino Millenium w tarnowskich Mościcach.

  Film o św. Maksymilianie będzie można zobaczyć od 13 października także w kinie "Sokół" w Nowym Sączu. Seanse do 16 października będą grane o godz. 17, we wtorek i środę (17-18 X) o 20.15, a w czwartek (19 X) o 15.15.

  Od 13 października "Dwie Korony" będzie emitowany także w kinie "Regis" w Bochni, kinie "Planeta" w Brzesku, kinie "Kosmos" w Dębicy, a od 20 października w kinie "Galaktyka" w Mielcu.

  Dziś, 10 października, mija 35. rocznica jego kanonizacji, której dokonał Jan Paweł II na pl. Świętego Piotra w Rzymie.

  Zobacz oficjalny zwiastun filmu:

  DWIE KORONY - oficjalny zwiastun / trailer
  KONDRAT-MEDIA

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół