• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Pochód ze świętymi

  Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

  dodane 28.10.2017 08:20

  Przeszedł 27 października ulicami Bobowej – parafii, której patronują Wszyscy Święci.

  27 października, wieczorem, po zakończeniu nabożeństwa rozpoczynającego przygotowania bobowskiej parafii do 20. rocznicy śmierci ks. Jana Czuby (piszemy o tym TUTAJ), tamtejsza młodzież przygotowała pochód świętych, który rozpoczął się przy kościele św. Zofii. Pomagali im w tym duszpasterze ks. Jarosław Kokoszka i ks. Damian Płaza oraz dominikanka s. Gracja Basiaga i katechetka Lucyna Hartig.

  Uczestnicy podążający w orszaku wraz z głównym bohaterem – młodym człowiekiem spotykali na swej drodze zdążającej do kościoła parafialnego poszczególnych świętych. Było ich ok. 20, a wśród nich m.in. św. Zofia i jej córki, Matka Teresa z Kalkuty, bł. Julia Rodzińska, św. Dominik Savio czy rodzice św. Teresy.

  Zdjęcia z pochodu zobacz TUTAJ.

  – Chcemy się dobrze przygotować do przeżywania uroczystości Wszystkich Świętych, którzy patronują naszej parafii. Pokazać naszej młodzieży, że święci to nie są abstrakcyjne postaci oderwane od rzeczywistości, ale i oni zmagali się z podobnymi problemami, z jakimi dzisiaj borykają się młodzi – wyjaśnia ks. Damian Płaza, wikariusz w Bobowej.

  Pochód ze świętymi doprowadził uczestników do Pana Jezusa, czekającego na nich w wystawionym Najświętszym Sakramencie w kościele parafialnym. – To On zabiera od nas wszystkie problemy, a święci orędują za nami u Niego w niebie – dodaje ks. Damian.

  W dzień Wszystkich Świętych ks. Jarosław Kokoszka zaprasza wszystkich chętnych na cmentarz w Bobowej, gdzie o godz. 20 odbędzie się czuwanie modlitewne, które poprowadzi Litwin o. Rajmund Jurolaitis ze Zgromadzenia Synów Najświętszej Maryi Niepokalanej z Brzozówki.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół