• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Jak cię widzą, tak cię...

  bs, informacja prasowa

  dodane 03.11.2017 09:30

  Skutki szkolnej akcji można dostrzec po zmroku. Błyszczy nie tylko szkoła w Biadolinach Radłowskich, ale każdy pieszy i rowerzysta.

  „Nie rób łaski, noś odblaski!!!” - to hasło, które towarzyszyło szkole w Biadolinach Radłowskich podczas udziału w ogólnopolskim konkursie propagującym noszenie odblasków tzw. Odblaskowa szkoła.

  Placówka przeprowadziła wiele akcji, które miały na celu podniesienie bezpieczeństwa uczniów oraz mieszkańców wioski w ruchu drogowym. Wszyscy uczniowie zostali wyposażeni w odblaski, worki oraz kamizelki, które zakupiła szkoła. Przeprowadzono wewnątrzszkolne konkursy wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze, odbyły się spotkania z dzielnicowym i policjantem, który przekazał także uczniom odblaski dla swoich babć i dziadków.

  Każda klasa przygotowała plakaty i ulotki promujące noszenie odblasków na co dzień oraz hasła na pikietę zachęcającą do zostania „odblaszczakiem”. Z przymrużeniem oka przeprowadzono odblaskowy pokaz mody, którym zachwycała się cała szkoła.

  Zobacz fragment "Odblaskowego pokazu mody":

  Szkoła w Biadolinach Radłowskich - Odblaskowy pokaz mody
  Gość Tarnowski

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Dzięki uczniom powstał też tekst okolicznościowego hymnu „O odblaskach song”, do którego wymyślono choreografię i nakręcono teledysk. Liczne gazetki ścienne błyszczą przykładem, prezentując prawidłowo wyposażonych uczestników ruchu drogowego. Na wywiadówce pani dyrektor zachęcała także rodziców do "świecenia" przykładem w tym względzie.

  W szkolnej gazetce zamieszczone zostały artykuły rozwijające temat bezpieczeństwa, a starsi uczniowie przygotowali profilaktyczne filmiki. Zobacz efekty:

  Szkoła w Biadolinach Radłowskich NIE RÓB ŁASKI - NOŚ ODBLASKI
  Gość Tarnowski
  Szkoła w Biadolinach Radłowskich BĄDŹ WIDOCZNY - BĄDŹ BEZPIECZNY
  Gość Tarnowski

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  19 października uczniowie przeprowadzili akcję „Odblaskowy patrol”, przypominając mieszkańcom oraz swoim młodszym kolegom i koleżankom z przedszkola, jak ważne jest używanie odblasków, rozdano ulotki, a samodzielnie przygotowane plakaty zawisły w widocznych miejscach na tablicach informacyjnych.

  W ramach akcji poproszono księdza o przekazanie wiernym informacji o obowiązku noszenia odblasków podczas powrotu z wieczornych nabożeństw.

  – Szkolna akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a jej skutki dostrzec można po zmroku. Błyszczy nie tylko szkoła, ale każdy pieszy i rowerzysta. Do współpracy zaproszono wiele instytucji na różnych szczeblach: sołtysa wsi, parafię, Bibliotekę Publiczną, Gminę Wojnicz, GOK w Wojniczu, OSP w Biadolinach Radłowskich, Wydział Ruchu Drogowego w Tarnowie – wylicza Agnieszka Sowa, nauczycielka w Biadolinach Radłowskich.

  – Głównym celem akcji było przyzwyczajenie się do noszenia odblasków. Odblaski naprawdę mogą uchronić od wypadku, kalectwa a nawet śmierci, trzeba im tylko dać szansę i założyć w widocznym miejscu, gdy wychodzimy wieczorem, nocą, czy w pochmurne dni na zewnątrz, bo pamiętaj, jak cię widzą, tak cię... nie przejadą – podsumowuje polonistka, parafrazując znane przysłowie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół