• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Obecny za życia i po śmierci...

  ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 06.11.2017 20:04

  Abp Mieczysław Mokrzycki intronizował w kościele w Jadownikach relikwie św. Jana Pawła II.

  6 listopada w parafii św. Prokopa w Jadownikach odbyła się uroczysta intronizacja relikwii św. Jana Pawła II.

  Do kościoła wnieśli je Diana i Grzegorz Mrówkowie. - Św. Jan Paweł II jest dla naszej rodziny bardzo ważną postacią. Ja od najmłodszych lat jeździłam z mamą na papieskie pielgrzymki. Staramy się słowa Ojca Świętego wprowadzać w nasze życie - mówią rodzice. Towarzyszyły im dzieci Nikodem, Staś, Basia i Małgosia.

  Parafialna wspólnota przygotowywała się do tej uroczystości od dawna.

    Ks. proboszcz Tadeusz Górka zawierza opiece św. Jana Pawła II parafię
  ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
  - To były procesje różańcowe w letcie na Bocheniec, w czasie których modliliśmy się o beatyfikację i kanonizację Jana Pawła II. Słuchaliśmy podczas tych nabożeństw jego przemówień. A przed samą uroczystością odprawiliśmy nowennę ku czci św. Jana Pawła II. Relikwie z pewnością przyczynią się do rozwoju kultu, będą umieszczone w miejscu, gdzie każdy będzie mógł się pomodlić. To będzie ołtarz Bożego Miłosierdzia, a relikwie papieża Polaka znajdą się obok relikwii Krzyża Świętego i św. Brata Alberta. Są tam też obrazy św. s. Faustyny i - oczywiście - św. Jana Pawła II. W ten sposób transept północny naszego kościoła jeszcze bardziej zostanie związany z kultem Miłosierdzia Bożego i czcią dla św. Jana Pawła II - mówi ks. proboszcz Tadeusz Górka.

  Relikwie św. Jana Pawła II przekazał ks. proboszczowi i całej wspólnocie parafialnej abp Mokrzycki, metropolita lwowski, osobisty sekretarz św. Jana Pawła II i Benedykta XVI.

  - Ciągle doświadczam obecności św. Jana Pawła II, a takie uroczystości jak dzisiejsza jeszcze bardziej utwierdzają mnie w przekonaniu, że Ojciec Święty żyje pośród nas i w nas, że świat o nim nie zapomniał - mówił abp Mokrzycki.

  W homilii podkreślił dwa rysy postaci Jana Pawła II. - Ojciec Święty był człowiekiem modlitwy. Z niej czerpał siłę do codziennych obowiązków. Choć był wielkim teologiem i miał duszę artysty, nie lekceważył prostych modlitw i ludowych form pobożności - podkreślił metropolita lwowski.

    Abp Mokrzycki wygłasza homilię
  ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
  Kaznodzieja przypomniał też dobroć, z jaką św. Jan Paweł II odnosił się do ludzi. - To był człowiek, który zauważał drugiego, słuchał go z uwagą. Wszystkim znana jest jego troska o ludzi ubogich, chorych. Wiemy, jak upominał się o godność i prawa człowieka. W tym wszystkim, to znaczy w codziennej modlitwie i w miłości do bliźnich, możemy i powinniśmy naśladować św. Jana Pawła II - wskazywał arcybiskup.

  Posłuchaj homilii abp. Mokrzyckiego

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół