• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Sromowce pod ochroną

  Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

  dodane 12.11.2017 16:30

  12 listopada ks. Janusz Ryba ze Starego Sącza poświęcił figury pogromcy szatana i patronki od spraw beznadziejnych.

  Ksiądz Ryba, proboszcz budującego się kościoła w Starym Sączu, 12 listopada w Sromowcach Niżnych poświęcił figury św. Michała Archanioła i św. Rity. Fundatorami figur są osoby pochodzące z parafii.

  – We wrześniu, w niedzielę przed świętem ku czci św. Michała Archanioła, był tutaj u nas ks. Kazimierz Trybuła z Grywałdu i mówił nam o modlitwie do tego świętego. Od tego czasu po każdej Mszy św. odmawiamy egzorcyzm Leona XIII do św. Michała Archanioła. Teraz znaleźli się darczyńcy, którzy ufundowali figurę świętego, którą dzisiaj poświęciliśmy – informuje ks. Marek Kądzielawa, proboszcz w Sromowcach Niżnych.

  Figura św. Rity to także dar jednej z parafianek, mieszkającej obecnie w Irlandii. – Szczególnym kultem darzy św. Ritę. Ma nawet córkę o tym imieniu. Z kolei my, jako parafianie, grupą ponad 60 osób 5 lat temu uczestniczyliśmy w pielgrzymce, podczas której byliśmy w Cascii przy grobie św. Rity – dodaje miejscowy proboszcz.

  Ks. Marek Kądzielawa (po lewej), proboszcz w Sromowcach Niżnych, i ks. Janusz Ryba, proboszcz budującego się kościoła w Starym Sączu   Ks. Marek Kądzielawa (po lewej), proboszcz w Sromowcach Niżnych, i ks. Janusz Ryba, proboszcz budującego się kościoła w Starym Sączu Beata Malec-Suwara /Foto Gość Nabożeństwo do tej świętej odbywa się raz w miesiącu właśnie w parafii Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu. Jej proboszcz ks. Ryba opowiadał w Sromowcach o różach, które i tu pobłogosławił, oraz przekonywał o skuteczności św. Rity, nazywanej patronką od spraw trudnych i beznadziejnych.

  Przywiózł ze sobą także do ucałowania relikwie świętej. Zaś ofiary złożone przez sromowian na tacę zostały przeznaczone na wsparcie budującego się w Starym Sączu kościoła.

  Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ Z POŚWIĘCENIA FIGUR W SROMOWCACH.

  O wydarzeniu będzie można przeczytać także w papierowym wydaniu tarnowskiej edycji "Gościa Niedzielnego", który ukaże się w niedzielę 19 listopada.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół