• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Przed wami "Czas świąt"

  Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

  dodane 15.11.2017 14:10

  W Tarnowie odbyła się premiera 10. płyty w dorobku Dziewczęcego Chóru Katedralnego "Puellae Orantes”.

  Nowa płyta nosi tytuł „Christmas time” i jest 10 w dorobku, w tym 4. z repertuarem związanym ze świętami Bożego Narodzenia, ale pierwszą tak wyjątkową. – Jesteśmy z tej płyty absolutnie dumni – mówi Aleksandra Topor, kierownik artystyczny zespołu.

  Płyta jest wyjątkowa, bo rocznicowa, 10. z kolei. Wyjątkowa, bo jest pierwszą płytą w całości zaaranżowaną przez jednego muzyka, kompozytora Łukasza Farcinkiewicza, z którym zespół intensywnie współpracuje od 2012 roku. .

  Inspiracją do powstania płyty były koncerty noworoczne, które zespół realizował od 2011 roku. Chór wykonywał je m.in. z orkiestrą „Amadeus” Agnieszki Duczmal, zespołem wokalnym „Kings singers”, czy grupą „Canadian brass”. – Te bardzo udane koncerty sprawiły, że zaczęliśmy myśleć o płycie, która oddawałaby klimat, charakter, ale też różnorodność repertuaru związanego ze świętami Bożego Narodzenia – dodaje Aleksandra Topor.

  Tak oto 15 listopada na rynku muzycznym pojawiała się płyta „Christmas time”. Chór „Puellae Orantes” nagrał ją z towarzyszeniem Kwartetu Smyczkowego „Apotheosis” i Krakowskim Kwintetem Blaszanym „Cracow Brass Quintet”. Na płycie jest 17 utworów, w większości polskich kolęd, ale znalazły się również na niej popularne utwory takie jak „White Christmas”, „Christmas time” czy „Happy Christmas”.

  Płyta jest do nabycia za pośrednictwem strony internetowej chóru, a także w księgarniach „Byblos” i dobrych punktach handlowych.

  christmas time spot
  Gość Tarnowski

  Koncerty promujące płytę będą miały miejsce w:

  1. Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach - 8 grudnia, (będzie to Premierowy Koncert, wstęp za zaproszeniami),

  2. Sali Koncertowej NOSPR w Katowicach - 16 grudnia, (bilety na stronie NOSPR)

  3. Bazylice Katedralnej w Tarnowie - 30 grudnia (wstęp wolny).

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół