• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Codziennie o 6.30

  Tomasz Kępa

  dodane 07.12.2017 13:20

  W parafii Łąkta Roraty odbywają się rano. Jest też 12-metrowa choinka, którą dzieci zdobią dobrymi uczynkami.

  W Polsce od wielu wieków w okresie Adwentu we wszystkich niemal kościołach odprawia się codziennie Mszę św. wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. roratnią. Gdyby odwołać się do wielowiekowej tradycji - adwentowa Msza św. roratnia powinna być odprawiana rano.

  W tym wszystkim powinno chodzić przede wszystkim o to, żeby Roraty nie zatraciły swojej siły. W liturgii jest to Msza św. poranna, wyrażająca nasze oczekiwanie i tęsknotę za Chrystusem, który ma przyjść. Roraty są więc dla wszystkich, nie tylko dla dzieci, jak się w praktyce przyjęło.

  Nie ma chyba prostszego sposobu wyrażenia gotowości, jak wcześniejsze wstanie i wyjście do kościoła. Gdy zadano pytanie starszym o ich najpiękniejszy Adwent, wielu wspomina grudniowe, nieraz bardzo mroźne poranki, kiedy w towarzystwie kogoś starszego w ciemności lub z zapaloną latarką szli do kościoła.

  Dzisiaj nie wszyscy rodzice gotowi są mobilizować swoje pociechy do pójścia rano na Mszę Świętą. Zazwyczaj zdarza się tak, że to dorośli, a nie dzieci, mają problemy z porannymi Roratami. Dlatego tak ważne jest abyśmy już od samego początku zmobilizowali się i uczestniczyli w tej jakże ważnej Mszy Świętej w której z tęsknotą oczekujemy na przyjście naszego zbawiciela.

  W tym roku roraty rozpoczynamy codziennie o godz. 6:30. Mamy w Kościele także piękną 12-metrową żywą choinkę ofiarowaną od naszego parafianina, którą od samego początku adwentu zdobią dzieci sercami z wypisanymi dobrymi uczynkami.

  – Dla dzieci przygotowaliśmy lampiony, z którymi codziennie uroczyście będziemy wspólnie wchodzić i rozpoczynać każdą Mszę – mówi proboszcz ks. Janusz Czajka.

  – Ponadto podczas każdej Mszy roratniej słuchamy i uczymy się piosenki oraz poznajemy tajemnice z życia św. Józefa i Maryi. Dzieci przynoszą serca z dobrymi uczynkami oraz losują figurkę św. Józefa. Na zakończenie rorat dla najbardziej wytrwałych czekają nagrody - dodaje proboszcz.

  Raduje również fakt, że z każdym dniem dzieci jest coraz więcej, a i starszych nie brakuje na porannej Mszy. Liczymy, że wszyscy w zdrowi i pod opieką Świętej Rodziny wytrwają do końca Adwentu.

  Zobacz filmik, jaki powstał na okoliczność adwentowych Rorat w Łąkcie:

  Roraty ze Św. Józefem w Parafii Łąkta 2017- Strażnik Skarbów
  Parafia Łąkta

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół