• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • W Mielcu za bryczką

  Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

  dodane 06.01.2018 16:50

  Ulicami tego miasta przeszedł organizowany po raz drugi Orszak Trzech Króli, który zgromadził setki ludzi.

  Orszak Trzech Króli ulicami Mielca został zorganizowany po raz drugi przez parafię św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty oraz tamtejszy Urząd Miasta.

  - Zaprosiliśmy jednak wszystkie mieleckie parafie do włączenia się w tę inicjatywę. Już w ubiegłym roku, pomimo ogromnego mrozu, uczestniczyło w barwnym pochodzie wielu mieszkańców tego miasta - przypomina ks. Kamil Kopyt, wikariusz mieleckiej bazyliki i opiekun Grupy Apostolskiej "Ignis Dei" działającej przy tej parafii.

  Właśnie młodzież skupiona przy Ignis Dei wraz z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu zajęła się rozdawaniem koron, śpiewników, nalepek, sprzedażą święconej tradycyjnie w święto Objawienia Pańskiego kredy i kadzidła.

  Mirrę, kadzidło i złoto dla Dzieciątka Jezus niosła Dziewczęca Służba Maryjna z parafii św. Mateusza   Mirrę, kadzidło i złoto dla Dzieciątka Jezus niosła Dziewczęca Służba Maryjna z parafii św. Mateusza Beata Malec-Suwara /Foto Gość Korowód prowadzili Trzej Królowie wraz z ks. prał. Januszem Kłęczkiem i ks. prał. Waldemarem Cioskiem, którzy trasę prowadzącą od kościoła Ducha Świętego do mieleckiej bazyliki pokonali bryczką zaprzężoną w konie. W Orszaku uczestniczył także m.in. marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

  Zobaczcie:

  Orszak Trzech Króli - Mielec 2018
  Gość Tarnowski

  Pochód ze śpiewem kolęd i w jasełkowej asyście zakończył się uroczystym pokłonem Trzech Króli Dzieciątku Jezus, występami chórów, zespołów i wspólnym kolędowaniem.


  KONKURS. Szedłeś w Orszaku Trzech Króli? Rozpoznaj się na zdjęciu i wygraj nagrodę.

  Szczegóły w niedzielę o 17.00.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół