• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Dedykuję ją mamie

  Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

  dodane 08.01.2018 11:40

  Diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz przyznało dorocznie wręczane statuetki im. Arcybiskupa Józefa Życińskiego.

  - Statuetki wręczamy po raz trzeci, aby uhonorować pracowników radia oraz osoby, które są z nim związane i wspierają naszą działalność. Od dwóch lat nagroda nosi imię abp. Józefa Życińskiego, ponieważ to on był pomysłodawcą i założycielem radia RDN - przypomina ks. Jacek Miszczak, dyrektor RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

  - Abp Życiński był człowiekiem patrzącym bardzo perspektywicznie, miał wizję, czuł w jaki sposób można docierać do ludzi. Pamiętam, jak otwierał Radio Dobra Nowina, nawiązał do słów z Pisma Świętego: "W domu Ojca mego jest mieszkań wiele". Powiedział wtedy, że chce, aby to radio było otwarte na ludzi, nie tylko wierzących i praktykujących, ale bezwzględnie wszystkich, aby z Dobrą Nowiną dotrzeć do każdego człowieka - dodaje dyrektor.

  W tym roku statuetkę przyznano dziennikarce Ewie Biedroń, która z radiem związana jest od ponad 23 lat. Jest także diecezjalnym korespondentem KAI i współpracuje z portalem diecezji tarnowskiej.

  Statuetkę im. Arcybiskupa Józefa Życińskiego z rąk biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża odebrała m.in. Ewa Biedroń, dziennikarka radia RDN Małopolska, diecezjalna korespondentka KAI współpracująca z portalem diecezji tarnowskiej   Statuetkę im. Arcybiskupa Józefa Życińskiego z rąk biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża odebrała m.in. Ewa Biedroń, dziennikarka radia RDN Małopolska, diecezjalna korespondentka KAI współpracująca z portalem diecezji tarnowskiej Beata Malec-Suwara /Foto Gość - Symbolicznie dzielę się tą statuetką z kolegami z redakcji informacji, bo razem tworzymy newsy. Dokładam do tej pracy jedynie swoją cegiełkę - mówiła nagrodzona, odbierając z rąk biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża statuetkę. - Radiu dużo zawdzięczam, jeśli chodzi o rozwój osobisty i zawodowy. Dobrze jest robić coś, co się naprawdę lubi. Ta przygoda trwa już ponad 23 lata. Przyszłam do radia pół roku po tym, jak zaczęło nadawać - dodaje.

  Swoją nagrodę dedykuje mamie. - To ona zobaczyła ogłoszenie w prasie o naborze i przesłuchaniach do radia. Poszłam i udało się dzięki temu, że takim mandatem zaufania obdarzył mnie ówczesny dyrektor radia ks. Michał Drożdż - wspomina Ewa Biedroń.

  Statuetka im. Arcybiskupa Józefa Życińskiego powędrowała także do ks. Krzysztofa Orła, który pracował w radio przez 8 lat, a obecnie szefuje Diecezjalnemu Duszpasterstwu Pielgrzymkowo-Turystycznemu ITER, oraz do wieloletniej prezes Klubu Dobrze Nastawionych Magdaleny Iwaniec, która przeszła właśnie na emeryturę. Pani Magdalena otrzymała również dożywotni tytuł honorowego prezesa Klubu i serdeczne upominki od licznie zgromadzonych na uroczystości członków Klubu.

  Nagrodzono także radnego sejmiku województwa podkarpackiego i prezesa firmy Suret z Dębicy Stefana Bieszczada, prezesa Spółdzielni Pracy Muszynianka Ryszarda Mosura oraz jej wiceprezesa Leszka Cidyło. Przyznano także wyróżnienia dla pracowników - Ewy Lasoty, Bartosza Chmielnika i Jolanty Frączek, oraz klubowiczów - Władysławy Haraf i Marii Baran.

  Statuetki i wyróżnienia wręczył biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas spotkania z pracownikami i słuchaczami radia w tarnowskim Bristolu. Goście wysłuchali także poruszającego koncertu Doroty Osińskiej, aktorki i piosenkarki związanej z Teatrem Rampa w Warszawie, zdobywczyni drugiego miejsca w drugiej edycji programu The Voice of Poland.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół