• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Mali kolędnicy, młodzi muzycy i kapela z Krościenka

  Tomasz Kępa

  dodane 08.01.2018 12:50

  W wypełnionym po brzegi kościele w Łąkcie odbył się koncert kolęd i pastorałek, także tych na góralską nutę.

  Noworoczny koncert kolęd w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach i Żegocinie oraz kapeli z Krościenka n. Dunajcem - Folk Power odbył się w kościele w Łąkcie 6 stycznia.

  - Takie spotkania sprzyjają integracji naszego środowiska, integracji uczniów, rodziców, całej wspólnoty parafialnej i społeczności gminnej - mówił proboszcz w Łąkcie ks. Janusz Czajka, dziękując wszystkim za przybycie, nauczycielom i uczniom szkoły muzycznej, kapeli, ale i osobom, które przyczyniły się do organizacji i nagłośnienia tego koncertu - Krzysztofowi Guzikowi i Przemysławowi Szewczykowi.

  - Każdy występ w wypełnionym po brzegi kościele nagradzany był gromkimi brawami. Zabrzmiały bardziej lub mniej znane kolędy i pastorałki, wykonywane również na piękne melodie góralskie - relacjonuje Tomasz Kępa z Łąkty.

  Koncertowi patronował "Gość Tarnowski" oraz diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

  Zobaczcie krótki filmik:

  Uroczystość Objawienia Pańskiego i Koncert Noworoczny w Parafii Łąkta
  Parafia Łąkta

  W tym dniu także została posumowana akcja Kolędników Misyjnych, którzy po raz pierwszy odwiedzili rodziny tej parafii i łącznie zebrali kwotę 10 tysięcy złotych, która w całości zostanie przekazana Dziełu Misyjnemu Diecezji Tarnowskiej.

  Wydarzenie stało się także okazją do podsumowania kolędy misyjnej w parafii   Wydarzenie stało się także okazją do podsumowania kolędy misyjnej w parafii Tomasz Kępa - W tym roku nie udało nam się odwiedzić wszystkich rodzin w parafii, ale za rok, gdy będzie jeszcze więcej grup kolędniczych, liczymy, że tak się stanie. Szczególne podziękowania należą się rodzicom i opiekunom kolędników misyjnych, którzy z niezwykłym zaangażowaniem i poświęceniem towarzyszyli dzieciom podczas kolędy - zaznacza proboszcz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół