• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Podkowiec ma gust!

  ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 11.01.2018 09:34

  Uwielbia zamki, pałace, cerkwie i kościoły. W diecezji tarnowskiej zwłaszcza te ostatnie.

  Zapraszamy przewodników i wszystkich miłośników przyrody, również tych najmłodszych, na spotkanie z „Ambasadorem wśród nietoperzy!”.           

  - Czy nietoperze wplątują się we włosy, czy gryzą, co zrobić, kiedy nietoperz wleci do mieszkania, co jedzą, ile rodzą młodych, czy zawsze używają echolokacji, jak się rozmnażają, dlaczego budzą się w czasie hibernacji? - na te pytania odpowie Piotr Firlej aktywnie działający w projekcie ochrony podkowca małego.

  Nietoperze to jedyne aktywnie latające ssaki, wyjątkowe i ciągle skrywające wiele tajemnic.

  - Będziemy odkrywać sekrety życia nietoperzy, poznając wyjątkowy gatunek, który mieszka w zamkach, pałacach, kościołach, cerkwiach. Ten nietoperz to ma gust! O nim właśnie - podkowcu małym będzie to opowieść. Na uczestników czekają ciekawostki, niespodzianki, konkursy z nagrodami! - dodaje ambasador.          

  Na spotkanie z Krainą Podkowca zaprasza Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody „pro Natura”. Prezentacja odbędzie się w ramach działań promocyjnych projektu LIFE Podkowiec+.

  LIFE PODKOWIEC+ LIFE12 NAT/PL/000060 to projekt łączący ochronę przyrody z ochroną wartości krajobrazowych, kulturowych i społecznych. Jego przygotowanie poprzedziło kilkanaście lat prac Programu ochrony podkowca małego w Polsce - priorytetowego działania PTPP „pro Natura”, które dziś jest największym i najbardziej kompleksowym programem ochrony nietoperzy realizowanym w Polsce, a zarazem jednym z największych w Europie.

  Spotkanie odbędzie się w oddziale PTTK Ziemi Tarnowskiej w Tarnowie, ul. Żydowska 20, I piętro (sala klubowa), 25 stycznia (czwartek) o 18.00. Wstęp bezpłatny.         

  Więcej o Krainie Podkowca znajdziesz tutaj:         
  podkowiecplus.pl; fb.com/podkowiec; fb.com/krainapodkowca          
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół