Medaliści mistrzostw Polski księży w futsalu

Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

publikacja 24.04.2022 11:00

Reprezentacja diecezji tarnowskiej wywalczyła III miejsce. W pięknym stylu. Ponadto ks. Piotra Burdackiego ogłoszono najlepszym bramkarzem tegorocznych mistrzostw.

Medaliści mistrzostw Polski księży w futsalu Po raz kolejny księża z diecezji tarnowskiej udowodnili, że w halowej piłce nożnej należą do ścisłej ogólnopolskiej czołówki. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

- Emocje były przeogromne. Żal nam półfinału, który przegraliśmy z diecezją zamojsko-lubaczowską rzutami karnymi, które zawsze są loterią. Chcieliśmy się jak najlepiej zaprezentować przed bocheńską publicznością i wygrać te mistrzostwa, ale cieszymy się przeogromnie także z brązowego medalu - mówi ks. Paweł Skraba, kapitan reprezentacji diecezji tarnowskiej, diecezjalny duszpasterz sportowców, a zarazem organizator XVI Mistrzostw Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej 2022, które odbyły się 22-23 kwietnia w Bochni.

Do rywalizacji na boisku zgłosiło się 16 diecezji. Zwycięzcą tegorocznych mistrzostw została reprezentacja diecezji zamojsko-lubaczowskiej, drugie miejsce zajęła drużyna diecezji kieleckiej, zaś trzecie miejsce wywalczył gospodarz turnieju – zespół diecezji tarnowskiej.

Zdjęcia zamieściliśmy tutaj: Bochnia. Finał i dekoracja zwycięzców XVI Mistrzostw Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej

Trzeba powiedzieć, że miejsce na podium nasi księża zdobyli w pięknym stylu. Podczas całego turnieju przegrali tylko jeden mecz - z diecezją zamojsko-lubaczowską i to w rzutach karnych. Dodatkowym sukcesem jest to, że ks. Piotra Burdackiego, wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Rzepienniku Biskupim, ogłoszono najlepszym bramkarzem tych mistrzostw.

Medaliści mistrzostw Polski księży w futsalu   Najlepszy bramkarz tych mistrzostw - ks. Piotr Burdacki - na co dzień wikariusz parafii w Rzepienniku Biskupim. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Tuż za podium uplasowali się księża z archidiecezji częstochowskiej, którzy zdobyli także nagrodę Fair Play. MVP i królem strzelców został uznany ks. Zbigniew Wojtysek (archidiecezja częstochowska).

Ponadto diecezje: zamojsko-lubaczowska, kielecka i tarnowska wyróżniono pucharami za udział we wszystkich edycjach tychże mistrzostw.

Medaliści mistrzostw Polski księży w futsalu   Reprezentacja diecezji tarnowskiej nie pierwszy raz stanęła na podium. M.in. w 2015 roku w Częstochowie wywalczyli pierwsze miejsce, w 2017 w Rzeszowie - trzecie, w Białej Podlaskiej w 2018 - drugie. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Do sukcesu, jaki księża diecezji tarnowskiej odnieśli na boisku, zdecydowanie należy dopisać także sukces organizacyjny tegorocznych mistrzostw. Kapłani z przyjezdnych drużyn dziękowali zwłaszcza za fantastyczną atmosferę oraz rywalizację prawdziwie fair play. Podkreślali także fakt, że i kibice spisali się na medal.

Medaliści mistrzostw Polski księży w futsalu   Ks. Paweł Skraba, organizator tegorocznych mistrzostw, a zarazem kapitan reprezentacji diecezji tarnowskiej, dziękuje kibicom z Bochni, a przede wszystkim swoim uczniom, za obecność na trybunach i mocny doping. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Kolejne mistrzostwa Polski księży w futsalu odbędą się w Gdańsku, ale już w czerwcu tarnowskie seminarium będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Piłce Nożnej Halowej.