Pierwsze koty za płoty

Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

|

GOSC.PL

publikacja 01.08.2023 11:10

Z inicjatywy zespołu muzycznego Fidelium rozpoczął się cykl adoracji Najświętszego Sakramentu.

Pierwsze koty za płoty "Fidelium" przed ołtarzem ciężkowickiej świątyni. archiwum parafii

Ksiądz Marek Migacz z Ciężkowic mówi, że to była inicjatywa członków zespołu. - Oni też zaproponowali, żeby były to spotkania dla wszystkich, nie tylko młodych i żeby były połączone z konferencjami, które jakoś będą korespondować z Bożym Miłosierdziem, w związku z tym że nasz ciężkowicki kościół jest sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego - mówi ks. Marek.

Pierwsze modlitewne spotkanie już za nami. Wzięło w nim udział około 30 osób. - Co roku prowadziliśmy i prowadzimy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, w czasie których gramy, śpiewamy, budujemy też klimat modlitwy przygaszonym oświetleniem, kolorowym światłem. Jest skupienie, modlitwa, ale też trochę nastroju. Ludzie bardzo dobrze to odebrali. Postanowiliśmy stwarzać częściej taką możliwość skupienia i modlitwy - mówi Gosia Giemza z zespołu Fidelium.

W czasie pierwszego wieczoru uwielbienia konferencję wygłosił pochodzący z Ciężkowic misjonarz z Brazylii ks. Przemysław Podobiński. - Praktykowanie praktycznej miłości bliźniego najpełniej wyraża naszą duchowość, a duchowość chrześcijańska to sposób uświęcania siebie. W tym zaś dziele nie chodzi tylko o teologiczną wiedzę, ale o konkretne działanie - zachęcał do podejmowania uczynków miłosiernych ks. Przemysław.

Takie czuwania Fidelium chce organizować mniej więcej raz na dwa miesiące. - Zaczynamy w wakacje, bo teraz wszyscy jesteśmy na miejscu. Kolejne będą przy okazji jakichś świąt, parafialnych odpustów. Chcemy dać możliwość, żeby na uwielbieniu Boga Miłosiernego mógł pojawić się każdy, kto tylko chce. A inspirowaliśmy się podejmując to dzieło Tuchowskimi Wieczorami Uwielbienia - przyznaje Marzena Piszczek, która w Fidelium gra na instrumentach perkusyjnych.