Diecezjalne radio ma 30 lat

Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

publikacja 25.01.2024 11:46

W liturgiczne wspomnienie św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy, biskup tarnowski Andrzej Jeż pobłogosławił zmodernizowaną siedzibę radia RDN Małopolska.

Diecezjalne radio ma 30 lat Radiowcy, jak zapewniała biskupa Andrzeja Jeża Aneta Mleczko, chcą, by radio kojarzone było na mapie Tarnowa z rzetelnym dziennikarstwem, opartym na prawdzie, wartościach chrześcijańskich i tradycji. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Z okazji 30-lecia istnienia diecezjalne radio RDN Małopolska w Tarnowie przeszło gruntowny remont. Prace modernizacyjne w jego siedzibie trwały przez ostatnie pół roku i zmieniły ją wewnątrz nie do poznania. Odnowiona została ponadto elewacja budynku od strony podwórka, na tamtej ścianie wymieniono też okna oraz drzwi wejściowe i balkonowe. W radiu została zamontowana również winda.

Co istotne, gruntowną przemianę przeszło „serce” radia, czyli studio emisyjne, a także newsroom. To dało możliwość „dogonić” czas i pozwoli wykorzystać możliwości, jakie dziś daje technologia, by dostosować radio do aktualnych potrzeb, ale też - jak tłumaczy ks. Jan Bartoszek, dyrektor radia - w najbliższej przyszłości usprawni pracę dwóch anten i studiów, jakie diecezjalne radio posiada w Tarnowie i Nowym Sączu.

Diecezjalne radio ma 30 lat   Podczas spotkania biskupa z dziennikarzami nie zabrało tortu z okazji 30. urodzin radia oraz składanych sobie wzajemnie życzeń. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Zadowolenia z wykonanych prac nie krył biskup tarnowski Andrzej Jeż, który w liturgiczne wspomnienie św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy, pobłogosławił zmodernizowaną siedzibę diecezjalnego radia. Mówił, że jej estetyczny wymiar jest wyrazem tego, że radio się rozwija. Okazją do zastanowienia się nad tym, co zrobić, by rozwijało się we właściwym kierunku i służyło przede wszystkim swojej misji ewangelizacyjnej, stało się spotkanie biskupa z dziennikarzami radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Nie zabrakło rocznicowego tortu z okazji 30. urodzin radia, składanych sobie wzajemnie życzeń, ale także szczerej rozmowy na nurtujące dziennikarzy tematy, o wyzwaniach, dylematach, z jakimi dzisiaj boryka się radio i jakie rodzi praca dziennikarza.

Więcej na ten temat, a także o tym, jak ekipa remontowa zżyła się z radiowcami oraz o ogromie życzliwych radiu ludzi, którzy nie tylko materialnie wsparli jego modernizację, będzie można przeczytać w jednym z najbliższych numerów papierowego wydania „Gościa Tarnowskiego”.