Nowy numer 15/2024 Archiwum

Pokaż dowód

Inicjatorom kampanii edukacyjnej „Pozory mylą, dowód nie” zależy na uwrażliwieniu wszystkich, by nie tolerowali sprzedaży alkoholu niepełnoletniej młodzieży.

Tarnów po raz pierwszy uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Pozory mylą, dowód nie”. Jej celem – jak twierdzą główni organizatorzy, czyli Komenda Główna Policji i Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie – jest ograniczenie spożycia alkoholu przez nieletnich.

W punktach sprzedaży alkoholu w mieście zawisły specjalne plakaty. Dla sprzedawców, rodziców i nauczycieli przygotowano specjalne naklejki, broszury edukacyjne oraz film instruktażowy. – Dystrybucja materiałów do punktów sprzedaży napojów alkoholowych oraz do tarnowskich szkół jest prowadzona poprzez Dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Miasta Tarnowa – informuje Dorota Kunc-Pławecka, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Tarnowie.

W ubiegłym roku tarnowska policja zatrzymała 99 nietrzeźwych nieletnich. W grupie tej siedem osób dopuściło się dodatkowo innych przestępstw pod wpływem alkoholu, 28 trafiło do izby wytrzeźwień, 6 na oddział toksykologiczny, 8 do aresztu, zaś 57 osób, w tym 18 dziewcząt, odwieziono do domu. – Młodzi najczęściej sięgają po alkohol niskoprocentowy. Natężenie interwencji jest największe w okresie rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego oraz podczas ferii. Statystyka z 2011 roku nie wykazuje dużych wahań w stosunku do lat poprzednich, jeśli chodzi o ten problem. Zdarzają się cofnięcia koncesji sprzedaży alkoholu, jednak bywa, że lokale je odzyskują, bo ktoś inny przejmuje biznes – mówi asp. Jerzy Kuczkowski, kierownik Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KMP w Tarnowie.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy