Nowy Numer 16/2019 Archiwum

Komunikat bp. A. Jeża o rezygnacji papieża

W Środę Popielcową w kościołach całej diecezji odczytany zostanie komunikat biskupa tarnowskiego w związku z decyzją Benedykta XVI o ustąpieniu z urzędu.

 -- Dnia 11 lutego br., Ojciec Święty Benedykt XVI ogłosił swoją decyzję o ustąpieniu z urzędu Następcy św. Piotra Apostoła. Decyzja ta, chociaż napełnia nasze serca smutkiem, prowadzi nas jeszcze bardziej do głębokiej ufności wobec niezbadanych dróg kreślonych ręką Bożej Opatrzności -- czytamy w komunikacie. -- Jako ludzie wiary - w nurcie trwającego obecnie Roku Wiary - pragniemy przede wszystkim dziękować Bogu za dar Osoby Benedykta XVI, który od prawie ośmiu lat przewodzi z wielkim oddaniem i mądrością wspólnocie Kościoła Powszechnego.

Zachęcam gorąco wszystkich tarnowskich diecezjan do modlitwy za naszego Ojca Świętego Benedykta XVI oraz za cały Kościół Powszechny, aby Jezus Chrystus, jego Najwyższy Pasterz, wskazał mu nowego, dobrego i świętego Pasterza.

Niech także rozpoczynający się czas Wielkiego Postu, w którym przygotowujemy się do obchodów wydarzenia krzyża i zmartwychwstania, zaowocuje w nas wszystkich umocnieniem wiary i rozpaleniem nowej gorliwości w dawaniu swoim codziennym życiem świadectwa o Jezusie Chrystusie -- pisze bp A. Jeż.

W związku z decyzją papieża Benedykta XVI o ustąpieniu z urzędu,  28 lutego o godz. 12.00 w tarnowskiej katedrze zostanie odprawiona, pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, uroczysta Msza Święta dziękczynna za pontyfikat Ojca Świętego Benedykta XVI.
 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL