Nowy numer 3/2019 Archiwum

Rolnicy u Matki

Msza św., wykład i spotkanie z politykami złożyły się na obchody 32. rocznicy podpisania porozumień rzeszowsko-ustrzyckich.

  Msza św. pod przewodnictwem bp. Władysława Bobowskiego
Krzysztof Jasiński
W sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie odbyły się obchody 32. rocznicy podpisania porozumień rzeszowsko-ustrzyckich. Porozumienie zostało zawarte między ówczesnymi władzami PRL a strajkującymi rolnikami.

Mszy św. w intencji rolników przewodniczył bp Władysław Bobowski. Uczestnicy wysłuchali wykładu dr. Antoniego Kury na temat porozumień w świetle dokumentów IPN. Czas obchodów był również okazją do rozmów z politykami.   Msza św. w tuchowskim sanktuarium
Krzysztof Jasiński

- Wieś zaczęła pustoszeć. Coraz więcej odłogów. Nie ma programu dla małych i drobnych gospodarstw rolnych, o czym mówimy już od dawna. I takie przesłanie z Tuchowa pójdzie. Musi powstać specjalny program dla małych gospodarstw, żeby zachęcić młodych ludzi, aby zostali tu i utrzymali gospodarstwa, by były dla nich większe dopłaty do hodowli i premie, żeby uzyskiwali z tego dochody, a jednocześnie, żeby ci ludzie mieli miejsca pracy, by sobie dorobić i móc spokojnie żyć. Jeżeli takich warunków nie stworzymy tym gospodarstwom, zabijemy południowo-wschodnią Polskę – powiedział dla RDN Małopolska Paweł Augustyn, delegat do Izby Rolniczej i przewodniczący obchodów porozumień rzeszowsko-ustrzyckich.   Spotkanie w auli
Krzysztof Jasiński

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy