W Jodłowej odbyły się III Dni Stanisławowskie ku czci patrona parafii św. Stanisława ze Szczepanowa.
W sobotnie popołudnie zaproszeni prelegenci przedstawili wykłady dotyczące patrona jodłowskiej parafii. Konferencja naukowa miała tytuł "Święty Stanisław ze Szczepanowa – Ojciec Ojczyzny i patron Jodłowej – w historii, kulturze i języku Słowian”. Konferencję objął patronatem Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.
Wykład „Spojrzenie na Jodłową i Osiach poprzez postać św. Stanisława BM” wygłosił ks. dr Julian Kapłon. O przedchrześcijańskich miejscach kultu na Przedgórzu Rzeszowskim mówił dr Marek Florek z UMCS. Z kolei dr Leszek Mikrut wystąpił z wykładem „Postać św. Stanisława BM w wybranych literaturach słowiańskich”. Ks. dr Piotr Drewniak ukazał kult św. Stanisława na podstawie wybranych przedstawień ikonograficznych w diecezji tarnowskiej. O kulcie patrona Polski mówił również ks. prał. Władysław Pasiut, kustosz sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie. Wystąpieniom towarzyszył śpiew chóru sanktuaryjnego z Jodłowej oraz zespołu Kumoterki i Kumotrzy z Tarnowa.
O hymnie "Gaude Mater Poloniae" mówi dr Leszek Mikrut:
dr Leszek Mikrut
Ks. Zbigniew Wielgosz /GN
Po konferencji młodzież z gimnazjum i liceum w Jodłowej przedstawiła fragmenty dramatu „Święty Stanisław Szczepanowski” ks. Pawła Wieczorka. Inscenizację przygotowały Beata Ogu i Barbara Gil. Ks. proboszcz Zenon Tomasiak, kustosz sanktuarium Dzieciątka Jezus i organizator Dni, ogłosił, że w przyszłym roku tematem konferencji naukowej będzie „Jodłowski pomnik Konstytucji 3. Maja – przejawem umiłowania ojczyzny i tęsknoty za wolnością”. Sobotni dzień zakończył koncert chóru sanktuaryjnego z Jodłowej pod dyrekcją Waldemara Sztorgina. Niedziela była czasem modlitwy, ale i wspólnej rodzinnej zabawy podczas parafialnego pikniku.
O Dniach Stanisławowskich mówi ks. Zenon Tomasiak:
Ks Zenon Tomasiak
Ks. Zbignniew Wielgosz /GN