Nowy numer 39/2023 Archiwum

Poznając Biblię. Trudne karty Biblii. Część II

Księga Wyjścia, początek działalności Jezusa, świadkowie w Judei i Samarii.

POZNAJĄC BIBLIĘ. Trudne karty Biblii (2).Część VIII. Ks. Piotr Łabuda (red.)

W drugim tomie "Trudnych kart Biblii" czytelnik dostaje do rąk wyjaśnienie fragmentów z Księgi Rodzaju (ks. dr Mirosław Łanoszka). Dowie się o początku działalności publicznej Pana Jezusa (ks. dr hab. Piotr Łabuda), pozna świadków Zmartwychwstałego z Dziejów Apostolskich (ks. dr Robert Głuchowski). Wreszcie otrzyma wyjaśnienia natury bardziej ogólnej, czyli czytanie Biblii nie jest trudne, trzeba tylko wiedzieć, na co zwrócić uwagę (ks. dr hab. Michał Bednarz). Tom jest kolejnym zapisem audycji Radiowo - Internetowego Studium Biblijnego. Otwierając pierwszą z kanonicznych Ewangelii - Ewangelię według św. Mateusza - i czytając ją w kontekście misternie utkanego przez Boga planu zbawienia opisanego na kartach Pierwszego Testamentu, możemy dostrzec, jak bardzo Mateuszowy przekaz staje się księgą wypełnionych obietnic - pisze we Wstępie bp Andrzej Jeż.

ISBN 978-83-7793-150-9
Format B5
Ilość stron 192
Rok wydania 2013

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pytanie

Kto w starożytności mógł uczestniczyć w całej Mszy św.?

Odpowiedzi z podaniem tradycyjnego adresu pocztowego prosimy przesyłać e-mailem na adres: studium@gosc.pl lub pocztą tradycyjną:

"Gość Niedzielny" Plac Katedralny 1
33-100 Tarnów

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

Zgłoszenie

 "Gość Niedzielny"
Ul. Katedralna 1
33-100 Tarnów

lub na adres
studium@gosc.pl

Sponsor

Quantcast