Nowy numer 33/2018 Archiwum

Nowi słudzy Słowa w Mielcu

- Są darem dla wspólnot, z których pochodzą – mówi ks. prał. Kazimierz Czesak, dziekan dekanatu Mielec–Południe.

- Kurs lektorski przygotowuje możliwie wszechstronnie chłopaków do podjęcia tej posługi. W jego trakcie odbywa się formacja duchowa, liturgiczna, ale także zwracamy uwagę, staramy się uczyć jak poprawnie przekazywać Słowo Boże, jak czytać i przekazywać je ze zrozumieniem - mówi ks. Marcin Kawa, organizator kursu w Mielcu. Niezależnie od tego, jak mówi ks. Marcin, lektorzy przechodzą przez stałą formację w swoich parafiach.

Chłopcy mają świadomość, że posługa lektora to nie tylko jakiś rodzaj wyróżnienia, ale także zobowiązanie. – Byłem ministrantem parę lat, teraz chodzę do gimnazjum i chciałem zostać lektorem. To jakby kolejny krok w Liturgicznej Służbie Ołtarza. Jak już się w niej jest, to chce się przechodzić przez kolejne etapy – mówi Maciek Król, gimnazjalista z Mielca. Wraz z nim z jego parafii kurs ukończyło 15 chłopków.

  Grzegorz Brożek /GN

Z Książnic chłopaków na kursie było kilku. – Wiemy, że stojąc tak blisko ołtarza, musimy nie tylko sumienie spełniać swoje obowiązki, ale też starać się żyć jak najlepiej, aby dawać dobre świadectwo innym – mów Damian Pisarczyk z Książnic.

Do posługi lektora chłopaków w Mielcu przyjmował ks. dr Grzegorz Rzeźwicki, diecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma