Nowy numer 48/2020 Archiwum

Bogu dziękujcie, ducha nie gaście

SRK zaprasza do duchowych przygotowań przed kanonizacją Jana Pawła II.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej zaprasza wszystkich do duchowego przygotowania przed kanonizacją bł. Jana Pawła II. Oprócz ofiarowania Mszy św. i Komunii św. w intencji Kościoła Zarząd Główny SRK proponuje studiowanie tekstów papieża Polaka.

- Proponujemy zwłaszcza przemówienia Jana Pawła II z IV pielgrzymki do Polski z 1991 roku. Hasłem tej wizyty były słowa „Bogu dziękujcie, ducha nie gaście”. Papież mówił wówczas o radości z odzyskanej wolności, ale także o związanych z tym niepokojach. Przypomniał również, jakie są fundamenty - czyli Dekalog - budowania naszej ojczyzny. Wreszcie zachęcamy do praktyk pokutnych, na przykład postu - apelują Stanisław Klimek, prezes ZG SRK, oraz Magdalena Iwaniec, sekretarz stowarzyszenia.

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.