GN 32/2018 Archiwum

Wygrała z rakiem, teraz niesie nadzieję

Marzena Mordarska-Czuchra, dębicka amazonka i od niedawna rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Dębicy, znalazła się w gronie 5 osób nominowanych w ogólnopolskim plebiscycie kampanii społecznej "Rak to się leczy". W półfinale plebiscytu znalazła się w kategorii "Człowiek niosący nadzieję".

Pozytywna motywacja, humor i niestandardowe działania to główne cechy, a zarazem największe atuty kampanii społecznej „Rak. To się leczy!”. 4 lutego ruszyła jej druga edycja, w której organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej działań edukacyjnych promujących profilaktykę pierwotną. Kampanii towarzyszyć będą rysunki autorstwa Henryka Sawki, których bohaterowie przemówią głosem Zbigniewa Zamachowskiego oraz Bronisława Cieślaka. „Rak. To się leczy!” – kampania, która nie „grozi”, „nie straszy”, a pokazuje pozytywne przykłady walki z rakiem. Dodatkowo, dzięki nietypowym działaniom, zachęca do korzystania z dostępnych badań profilaktycznych, bo jak mówią specjaliści – rak wcześnie wykryty może być całkowicie uleczalny!

W jej ramach przewidzianych jest kilka działań (więcej szczegółów na temat akcji na stronie www.rak.to.się.leczy.pl) Jedną z nich jest plebiscyt  „Rak. To się leczy!”, czyli wyróżnienia najlepszych instytucji i osób najbardziej zaangażowanych w walkę z rakiem oraz kampanii edukacyjnych i dziennikarzy zaangażowanych w edukację onkologiczną.

Właśnie w tym plebiscycie ze zgłoszeń z całej Polski w gronie półfinalistów znalazła się dębiczanka, Marzena Mordarska-Czuchra, amazonka, od niedawna rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Dębicy. – To dla mnie ogromne zaskoczenie, nie spodziewałam się tego – mówi Marzena Mordarska-Czuchra. – Zajrzałam na stronę www.rak.to.się.leczy.pl i... znalazłam swoje nazwisko w gronie półfinalistek. Nie mogę to uwierzyć, ale jestem bardzo szczęśliwa – dodaje.

Dębicka Amazonka znalazła się w kategorii „Człowiek niosący nadzieję”. Oprócz niej są tam jeszcze cztery inne osoby z którymi rywalizować będzie o wejście do finału.

Marzena Mordarska-Czuchra jest pomysłodawczynią akcji profilaktycznych zachęcających kobiety do badań profilaktycznych w zakresie raka piersi. Z jej inicjatywy powstała książka „Nieustraszone. Historie dębickich Amazonek walczących z rakiem piersi” oraz wciąż trwa akcja „Dębica Dębiczankom”. Sześć kobiet pod wpływem jej działań poszły się zbadać i wykryły że są chore. Kolejnych siedem czeka na wyniki badań.

Na dębiczankę można głosować tutaj do 26 marca.

Ogłoszenie zwycięzców Plebiscytu i wręczenie statuetek podczas uroczystej gali w Warszawie (3 kwietnia 2014 r.).

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma