Nowy numer 25/2018 Archiwum

Skrzyszów ma swój pomnik Jana Pawła II

Monument stanął na placu przed szkołą. W uroczystości wzięła udział cała społeczność.

Każdego dnia mamy za co dziękować ojcu świętemu, dlatego z wielkim wzruszeniem uczestniczyliśmy w uroczystości odsłonięcia i poświecenia pomnika umieszczonego przed budynkiem Zespołu Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II i Gimnazjum w Skrzyszowie - mówi Robert Wadycki, dyrektor szkoły.

Na uroczystości obecni byli bp Stanisław Salaterski, wójt gminy Skrzyszów Marcin Kiwior, Jan Frysztak, który reprezentował fundatora pomnika Tadeusza Wrześniaka. Przybyli również księża, delegacje z sąsiednich szkół, poczty sztandarowe OSP i organizacji pozarządowych, nauczyciele, rodzice, uczniowie i mieszkańcy Skrzyszowa.

Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym w Skrzyszowie, gdzie bp Stanisław Salaterski odprawił Mszę św. i wygłosił homilię, w której mówił o Janie Pawle II, uświadamiając zebranym, jak wiele możemy nauczyć się od naszego świętego patrona. Następnie udaliśmy się na plac przed szkołą i odśpiewaliśmy Litanię Loretańską. Po odsłonięciu i poświęceniu pomnika uczniowie szkoły zaprezentowali montaż słowno - muzyczny.

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma