O dziedzictwie Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie mówiono podczas konferencji naukowej.
Po raz szesnasty, pod patronatem biskupa tarnowskiego i starosty tarnowskiego, zorganizowano konferencję naukową. W tym roku poświęcono ją Muzeum Diecezjalnemu w Tarnowie. Placówka obchodziła niedawno 125 lat istnienia. Jest najstarszym muzeum diecezjalnym w Polsce.
Podczas konferencji postać i zasługi założyciela muzeum ks. Józefa Bąby przybliżył ks. Piotr Pasek, wicedyrektor Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie. O edukacyjnej i wychowawczej roli muzeum mówił ks. dr Andrzej Nowobilski z Muzeum Archidiecezjalnego Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie. Plastyczny wymiar religijności górników bocheńskich przybliżył Jan Flasza z Muzeum Okręgowego im. St. Fischera w Bochni. Kolejny prelegent dr Robert Ślusarek z Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu mówił o problemie zachowania i upowszechniania religijnego dziedzictwa kultury na Sądecczyźnie w aspekcie działalności Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Wykład „Sacrum Małopolski – odkrywanie i utrwalanie śladów kulturowych. Działania samorządu regionalnego” wygłosił Krzysztof Markiel, dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
Na zakończenie konferencji ks. Tadeusz Bukowski, dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie zaprezentował specjalny numer „Currendy”, w którym przedstawiono galerię sztuki sakralnej w zbiorach muzeum. Uczestnicy konferencji mogli zobaczyć w czasie przerwy wystawę prac uczniów i absolwentów Policealnego Studium Zawodowego przy Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie.