Nowy numer 28/2018 Archiwum

Lokalni świadkowie Ewangelii

Biskup Andrzej Jeż powołał Diecezjalną Komisję Kanonizacyjną, która będzie gromadzić świadectwa życia ludzi - świadków Chrystusa.

Niekoniecznie muszą to być przyszli kandydaci na ołtarze, ale w niektórych miejscowościach diecezji tarnowskiej są kapłani, osoby zakonne i świeccy, którzy dali świadectwo przynależności do Chrystusa.

Przewodniczącym komisji został ks. dr Ryszard Banach. Tworzą ją także ks. dr hab. Robert Kantor, ks. dr hab. Janusz Królikowski, prof. UPJPII, i ks. Józef Wałaszek.

Komisja zwróci się do proboszczów, prosząc o wypełnienie ankiety związanej z gromadzeniem informacji o lokalnych bohaterach i świadkach Ewangelii.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma