Nowy numer 07/2020 Archiwum

Polski ksiądz z Niemiec zginął w wypadku

Pochodzący z diecezji tarnowskiej duszpasterz Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech ks. Tomasz Badyla zginął w wypadku samochodowym - potwierdził w rozmowie z KAI kanclerz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie ks. Robert Kantor.

Tragicznie zmarły duchowny był proboszczem Polskiego Ośrodka Duszpasterskiego w Giessen. W Niemczech pracował prawie 10 lat.

Kanclerz poinformował, że Kuria Diecezjalna w Tarnowie czeka obecnie na wyniki sekcji zwłok i ustalenia niemieckiej policji.

Polska parafia w Giessen poinformowała, że w czwartek 15 stycznia o godz. 17.00 w kościele św. Alberta w tym mieście odbędzie się uroczysta Msza żałobna w intencji tragicznie zmarłego proboszcza. Od godziny 15.00 w kościele będzie wystawiona trumna i wyłożona księga kondolencyjna.

Pogrzeb odbędzie się natomiast w sobotę 17 stycznia w Polsce, w Pasierbcu - rodzinnej parafii kapłana.

Ks. Badyla urodził się 28 lipca 1973 roku w Limanowej. Pochodził z parafii Pasierbiec. Egzamin dojrzałości złożył w Limanowej. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca, w dniu 26 maja 2001 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Stróże i Tarnów - Klikowa. W lutym 2005 roku podjął pracę duszpasterską w ramach Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech - najpierw w Mainz, a następnie w Offenbach nad Menem. Od marca 2014 roku był proboszczem Polskiego Ośrodka Duszpasterskiego w Giessen i wikariuszem parafii św. Alberta w Giessen.

Zginął w tragicznym wypadku 5 stycznia br.

« 1 »
 • Józefa
  10.01.2015 12:30
  Wieczny odpoczynek racz mu dac Panie.
  doceń 1
 • Olga
  10.01.2015 16:58
  Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie (*)
  doceń 1
 • kasia
  10.01.2015 19:59
  Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne odpoczywanie.
  doceń 3
 • VIVIEN Z VIRMS
  16.01.2015 23:09
  To był wspaniały młody kapłan,spełniał swoja posługe z odaniem,słuzył BOGU i ludziom ,bardzo pozytywna energia zawsze uśmiechniety ,serdeczny ,wyrazy wspólczucia dla rodziców i rodziny,niech Bóg ukoi wasz ból.
  Znałam tego wspaniałego ksiedza ,korzystałam z JEGO posługi,tu na emigracji był dla nas wsparcie i pocieszeniem w ciezkich chwilach ,niósł nam
  BOGA.
  SPOCZYWJ W POKOJU KIĘZE TOMASZU ,DZIEKUJEMY,ZE BYŁES Z NAMI ,SZKODA TYLKO ,ŻE TAK KRÓTKO.
  ŻEGNAJ
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama