Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Wierzę w Boga Ojca

Prawdziwy Bóg to Bóg jest Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba, Bogiem Mojżesza i proroków, a przede wszystkim Bogiem Jezusa Chrystusa.

Wierzę w Boga Ojca

Nasze wyznanie wiary rozpoczynamy od stwierdzenia: „Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi.” W naszym pacierzu i innych codziennych modlitwach, jak np. Różaniec czy Koronka do miłosierdzia Bożego, powtarzamy słowa, którymi kazał zwracać się nam do Boga sam nasz Pan Jezus Chrystus: „Ojcze nasz, któryś jest w niebie”.

Katechizm Kościoła Katolickiego uczy: „Bóg jest Ojcem wszechmogącym. Jego ojcostwo i Jego wszechmoc wyjaśniają się wzajemnie. Istotnie, On okazuje swoją ojcowską wszechmoc, gdy troszczy się o nasze potrzeby; przez przybrane synostwo, jakiego nam udziela ("Będę wam Ojcem, a wy będziecie moimi synami i córkami – mówi Pan wszechmogący", 2 Kor 6,18); a wreszcie przez swoje nieskończone miłosierdzie ponieważ On najbardziej okazuje swoją wszechmoc, dobrowolnie odpuszczając grzechy.”[1]

W Roku Wiary, który przeżywaliśmy nie tak dawno, papież Benedykt XVI zachęcał do tego, aby każdy wierzący odpowiedział sobie na pytania dotyczące jego osobistej wiary. Wśród różnych pytań o wiarę są i takie: „w Kogo i w co wierzę? Czy moja wiara ma odzwierciedlenie w moim życiu? Czy jest wiarą żywą? Czy jestem człowiekiem wiary? Wypełniając życzenie papieża Benedykta XVI zastanowimy się nad prawdą wiary, którą wyrażamy w naszym Credo: Bóg jest naszym Ojcem. Zrobimy to w dwóch krokach. Na początek spróbujemy pogłębić z teologicznego punktu widzenia prawdę o Bogu, który jest Ojcem. W kolejnym kroku przyjrzymy się temu, jak wyglądałby świat, w którym nie byłoby Boga Ojca?

« 1 2 3 4 5 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pytanie

Kto w starożytności mógł uczestniczyć w całej Mszy św.?

Odpowiedzi z podaniem tradycyjnego adresu pocztowego prosimy przesyłać e-mailem na adres: studium@gosc.pl lub pocztą tradycyjną:

"Gość Niedzielny" Plac Katedralny 1
33-100 Tarnów

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

Odpowiedzi

Konkurs

Zgłoszenie

 "Gość Niedzielny"
Ul. Katedralna 1
33-100 Tarnów

lub na adres
studium@gosc.pl