Nowy numer 48/2020 Archiwum

Uroczystości na zakończenie peregrynacji

Znakiem rozpoznawczym będzie obrazek Pana Jezusa Miłosiernego.

W diecezji tarnowskiej kończy się peregrynacja obrazu „Jezu ufam Tobie” oraz relikwii św. siostry Faustyny i św. Jana Pawła II.

Uroczystości, na które zaproszeni są wszyscy diecezjanie, odbędą się w sobotę, 13 czerwca, w kościele bł. Karoliny w Tarnowie.

Rozpocznie je nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o 10.00. Złoży się na nie Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czytanie fragmentów z Dzienniczka św. siostry Faustyny, a przypomnienie słów Jana Pawła II.

Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona o godz. 11.00 pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca, który jeszcze jako biskup tarnowski podjął starania o przeprowadzenie peregrynacji. Po Mszy św. rozpocznie się obrzęd pożegnania obrazu pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża. Biskup tarnowski wypowie słowa aktu wdzięczności i zawierzenia diecezji Jezusowi Miłosiernemu.

Organizatorzy uroczystości proszą, aby pielgrzymi starali się przybyć do kościoła przed godz. 10.00. Autokary z uczestnikami uroczystości będą parkować w Alei Jana Pawła II od Ronda Reagana w kierunku autostrady.

Osoby poruszające się samochodami osobowymi będą mogły zostawić samochody na parkingu północnym (za kościołem) i przy sąsiadujących ulicach. Znakiem rozpoznawczym uczestników uroczystości ma być wizerunek Jezusa Miłosiernego umieszczony na przedniej szybie pojazdu.

– Przy parkowaniu należy bezwzględnie podporządkowywać się służbom porządkowym – proszą organizatorzy. Informują też, że nikt nie będzie mógł wyjechać z parkingu przykościelnego przed odjazdem samochodu-kaplicy z obrazem i relikwiami.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama