Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Uroczystości na zakończenie peregrynacji

Znakiem rozpoznawczym będzie obrazek Pana Jezusa Miłosiernego.

W diecezji tarnowskiej kończy się peregrynacja obrazu „Jezu ufam Tobie” oraz relikwii św. siostry Faustyny i św. Jana Pawła II.

Uroczystości, na które zaproszeni są wszyscy diecezjanie, odbędą się w sobotę, 13 czerwca, w kościele bł. Karoliny w Tarnowie.

Rozpocznie je nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o 10.00. Złoży się na nie Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czytanie fragmentów z Dzienniczka św. siostry Faustyny, a przypomnienie słów Jana Pawła II.

Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona o godz. 11.00 pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca, który jeszcze jako biskup tarnowski podjął starania o przeprowadzenie peregrynacji. Po Mszy św. rozpocznie się obrzęd pożegnania obrazu pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża. Biskup tarnowski wypowie słowa aktu wdzięczności i zawierzenia diecezji Jezusowi Miłosiernemu.

Organizatorzy uroczystości proszą, aby pielgrzymi starali się przybyć do kościoła przed godz. 10.00. Autokary z uczestnikami uroczystości będą parkować w Alei Jana Pawła II od Ronda Reagana w kierunku autostrady.

Osoby poruszające się samochodami osobowymi będą mogły zostawić samochody na parkingu północnym (za kościołem) i przy sąsiadujących ulicach. Znakiem rozpoznawczym uczestników uroczystości ma być wizerunek Jezusa Miłosiernego umieszczony na przedniej szybie pojazdu.

– Przy parkowaniu należy bezwzględnie podporządkowywać się służbom porządkowym – proszą organizatorzy. Informują też, że nikt nie będzie mógł wyjechać z parkingu przykościelnego przed odjazdem samochodu-kaplicy z obrazem i relikwiami.

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma