Nowy numer 48/2020 Archiwum

W Tarnowie będzie druga szkoła katolicka

Szkołę prowadzić będzie zgromadzenie Najświętszego Serca Jezusa (Sacré Coeur) przy ul. Pszennej 3 w Tarnowie.

Obecnie trwają zapisy do klasy pierwszej.

Otwarcie szkoły to powrót do tradycji, bowiem przed laty, w tym miejscu siostry prowadziły szkołę dla panien z dobrych domów. Natomiast od 35 lat zakon prowadzi tu przedszkole.

– S. Jolanta Olczyk, przełożona prowincjalna naszego zgromadzenia podjęła decyzję o otwarciu szkoły podstawowej w odpowiedzi na potrzeby środowiska i prośby rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola – mówi s. Bogusława Ochał, dyrektorka. 

Zgłoszenia do I klasy Szkoły Podstawowej Sacré Coeur na rok szkolny 2015/2016 przyjmuje do 17 VIII s. Bogusława Ochał, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu 14/626-75-35.

Przy zapisie dziecka wymagane jest podanie o przyjęcie do szkoły i kwestionariusz osobowy - do pobrania ze strony przedszkola http://www.zgromadzenie-nsj.oig.pl/przedszkole/dla-rodzicow.php lub w przedszkolu, arkusz gotowości szkolnej dziecka, dwa zdjęcia. Zgłoszenia dziecka dokonują rodzice lub opiekunowie prawni.

Czesne wynosi 200 zł na miesiąc. Wpisowe 100 zł płatne po ogłoszeniu listy przyjętych dzieci.

Pszenna 3 w Tarnowie   Pszenna 3 w Tarnowie
Od 35 lat działa tu przedszkole, 1 IX otwarta zostanie szkoła podstawowa
Joanna Sadowska /Foto Gość
Oferta szkoły to realizacja podstawy programowej poprzez różnorodne formy wychowawczo - dydaktyczne, jak np. wycieczki, spacery, imprezy okolicznościowe, nauka języka angielskiego, zajęcia komputerowe, religia. Szkoła posiada doskonałe zaplecze - przestronne sale lekcyjne i korytarze, sala gimnastyczna, pomoce dydaktyczne, kącik zabaw, dostęp do placu zabaw, muzeum, możliwość korzystania z kaplicy, jadalnia.

W ramach czesnego na świetlicy będzie codzienne odrabianie lekcji pod kierunkiem nauczyciela, nauka języka hiszpański, zajęcia umuzykalniające i ruchowe oraz kwadrans z savoir-vivre. Będzie również możliwość wykupienia obiadów i podwieczorków 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama