powrót
Serwis internetowy dodatku do Gościa Niedzielnego w diecezji tarnowskiej

Tarnowski

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • Newsletter
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
  • Historia Kościoła (9) 03/2025
    Historia Kościoła (9) 03/2025 Dokument:(9220196,Państwo ze stosów. Czy Francja podłożyła za dużo ognia pod własną historię?)
  • GN 16/2025
    GN 16/2025 Dokument:(9218524,Zwycięzca śmierci)
Ten anioł nie ma skrzydeł  
W Oleśnie procesję z figurą MB Fatimskiej poprzedzają dzieci fatimskie Grzegorz Brożek /Foto Gość

Ten anioł nie ma skrzydeł przejdź do galerii

W Oleśnie koło kościoła poświęcona została grupa figuralna dzieci fatimskich i objawiającego się im posłańca z niebios.

GB

|

GOSC.PL

dodane 15.10.2015 13:40
0

Poświęcenie odbyło się na zakończenie tradycyjnej procesji fatimskiej 13 października 2015 roku. Po tym strażacy z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, symbolicznie, w nawiązaniu do fatimskiego cudu wirującego słońca, odpalili pokaz fajerwerków.

Tradycja nabożeństw fatimskich w Oleśnie, wraz z procesjami różańcowymi, rozpoczęła się 4 lata temu.

– Żeby wzmocnić kult maryjny zdecydowaliśmy się zakuć w Fatinie figurę Maryi i rozpocząć nabożeństwa fatimskie. W maju i październiku w procesji z lampionami idziemy przez całe Olesno, w pozostałe miesiące procesja odbywa się wokół kościoła, a charakterystyczne, że nie mamy przerwy zimowej, chodzimy cały rok – informuje ks. Jan Rybak, proboszcz parafii w Oleśnie.

Figurę Maryi z Fatimy przywiózł ks. Krzysztof Trzepacz, wikariusz. – Teraz zrobiliśmy taki fatimski zakątek koło kościoła, w którym postawiliśmy figury dzieci fatimskich oraz figurę anioła. Ta ostatnia jest inna niż w wielu innych miejscach, bo chcieliśmy być wierni temu, co widzimy w Fatimie. Dzieci przekazały, że mówił do nich anioł, który miał postać nastoletniego młodzieńca. Nasz zatem jest taki, jak w Fatimie, nie ma skrzydeł, nie ma piór. Obok znajdziemy tablicę z modlitwą anioła, aby każdy, kto zechce tu przyjść mógł ją odmówić – pokazuje ks. Krzysztof.

Na procesje fatimskie do Olesna w każdy 13 dzień miesiąca przychodzą setki ludzi. W niektórych miesiącach nawet tysiące. Prawdopodobnie to na Powiślu Dąbrowskim najpopularniejsze miejsce nabożeństw fatimskich.

– Tradycję tę udało się wprowadzić płynnie pewnie także z tego powodu, że od zawsze Olesno miało duże nabożeństwo do Matki Bożej. Na istniejącym kulcie wyrosła wielka frekwencja na fatimskich procesjach, które każdorazowo są wyjątkowym i pięknym wydarzeniem – mówi Barbara Wójcik, parafianka, dyrektor Publicznego Gimnazjum w Oleśnie.

1 / 1
Procesja fatimska w Oleśnie

WIARA.PL DODANE 15.10.2015

Procesja fatimska w Oleśnie

W Oleśnie na Powiślu Dąbrowskim ​13 października odbyło się comiesięczne nabożeństwo fatimskie. Zdjęcia: Grzegorz Brożek /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • FATIMA
  • NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
  • OLESNO
  • PROCESJA

Polecane w subskrypcji

  • Ks. Matuszewski: Zdejmijmy z papieża nieco balastu, jakim są nierealistyczne oczekiwania
    • Rozmowa
    • Wojciech Teister
    Ks. Matuszewski: Zdejmijmy z papieża nieco balastu, jakim są nierealistyczne oczekiwania
  • Miniserial „Wszystko o Marii. Matce Bożej” mówi o Maryi wszystko, tylko nie to, co mówi o Niej tradycja Kościoła
    • Kultura
    • Edward Kabiesz
    Miniserial „Wszystko o Marii. Matce Bożej” mówi o Maryi wszystko, tylko nie to, co mówi o Niej tradycja Kościoła
  • Miłosierdzie na góralską nutę
    • Kultura
    • Jan Głąbiński
    Miłosierdzie na góralską nutę
  • Czy Jezus został ochrzczony na terenie dzisiejszej Jordanii? Odpowiedzi szukamy w Betanii za Jordanem
    • Świat
    • Szymon Babuchowski
    Czy Jezus został ochrzczony na terenie dzisiejszej Jordanii? Odpowiedzi szukamy w Betanii za Jordanem
  • Czy możemy zatrzymać suszę? Jest na to szansa, ale po latach zaniedbań czeka nas mnóstwo pracy
    • Polska
    • Karol Białkowski
    Czy możemy zatrzymać suszę? Jest na to szansa, ale po latach zaniedbań czeka nas mnóstwo pracy
  • Domenico Giani: Słowa „Jezu, ufam Tobie” stały się dla mnie kompasem. Szczególnie, gdy nadzieja zdawała się chwiać
    • Rozmowa
    • Ks. Rafał Skitek
    Domenico Giani: Słowa „Jezu, ufam Tobie” stały się dla mnie kompasem. Szczególnie, gdy nadzieja zdawała się chwiać
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • BIERZMOWANIA
  • GALERIE
  • STUDIUM BIBLIJNE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE
    • SYNOD