W parafii w Stasiówce koło Dębicy rozpoczęła się peregrynacja w rodzinach obrazu Jezusa Miłosiernego.
Peregrynacja, która zaczęła się 8 grudnia, jest kontynuacją spotkania z Jezusem Miłosiernym, które przeżywała cała diecezja, kiedy to obraz „Jezu ufam Tobie” nawiedzał kolejne parafie.
Teraz wspólnota w Stasiówce kontynuuje to spotkanie w formie peregrynacji w wydaniu parafialnym.
- Nasza wspólnota nawiedzenie przeżywała w lutym 2015 roku. Chcieliśmy jako owoc i jako konsekwencje spotkania z Jezusem Miłosiernym rozpocząć parafialną wędrówkę obrazu chwilę potem, ale w związku z zapowiedzianym Rokiem Miłosierdzia postanowiliśmy zaczekać, by wędrówka Jezusa Miłosiernego po rodzinach parafii była znakiem naszego przeżywania tego świętego czasu - mówi ks. Bogdan Wiszyński, proboszcz parafii.
Obraz jest przekazywany bezpośrednio z domu do domu. - Chcemy, by ludzie spotkali się przed wizerunkiem Jezusa, kontemplowali tajemnicę Jego miłosiernego serca, modlili się, a także zjednoczyli, mieli okazję do pojednania z Panem Bogiem w sakramencie pokuty, do pojednania w sąsiedztwie, w rodzinach - dodaje ks. Bogdan.
Obraz ma wracać do kościoła parafialnego każdego 23. dnia miesiąca, kiedy to wszyscy parafianie gromadzą się na modlitwie w rocznicę nawiedzenia wspólnoty przez łagiewnicki wizerunek „Jezu ufam Tobie”. Peregrynacja prawdopodobnie będzie w Stasiówce trwała przez cały rok.
- Potrzebujemy nieustannie kontemplować tę tajemnicę miłosierdzia. Jest ona dla nas źródłem radości, ukojenia i pokoju. Jest warunkiem naszego zbawienia. Miłosierdzie: to jest słowo, które objawia Przenajświętszą Trójcę. Miłosierdzie: to najwyższy i ostateczny akt, w którym Bóg wychodzi nam na spotkanie. Miłosierdzie: jest podstawowym prawem, które mieszka w sercu każdego człowieka, gdy patrzy on szczerymi oczami na swojego brata, którego spotyka na drodze życia. Miłosierdzie: to droga, która łączy Boga z człowiekiem, ponieważ otwiera serce na nadzieję bycia kochanym na zawsze, pomimo ograniczeń naszego grzechu - przypomina papież Franciszek w bulli „Misericordiae vultus”.