Nowy numer 49/2020 Archiwum

Gdzie i kiedy otworzą Bramy Miłosierdzia?

13 grudnia aż w dwunastu kościołach w diecezji zostaną otwarte święte drzwi.

W Tarnowie uroczystości otwarcia Bramy Miłosierdzia w katedrze poprzedzi procesja, która wyruszy z kościoła księży filipinów przy ul. Piłsudskiego o 14.00. Zakończenie procesji jest zaplanowane na 14.50 pod Bramą Miłosierdzia w bazylice katedralnej, którą otworzy bp Stanisław Salaterski.

W bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu Brama Miłosierdzia zostanie otwarta o 12.00. – Wtedy też zostaną wprowadzone do bazyliki relikwie św. s. Faustyny. Bramą Miłosierdzia będą główne drzwi bazyliki, przechodząc przez nie i spełniając warunki będzie można zyskać odpust zupełny każdego dnia aż do 20 listopada następnego roku – czytamy w ogłoszeniach parafialnych.

W Limanowej, w bazylice Matki Bożej Bolesnej uroczystość otwarcia drzwi świętych odbędzie się przed Mszą św. o 12.00. Ksiądz proboszcz zaprasza wszystkich o zgromadzenie się przed głównymi drzwiami kościoła.

W bazylice św. Mikołaja w Bochni Brama Miłosierdzia zostanie uroczyście otwarta o 10.30.

Z kolei w Szczepanowie, w bazylice św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa i Męczennika drzwi jubileuszowe zostaną otwarte przed Mszą św. o 9.30. – Przyjedzie do nas delegat biskupa, który zainauguruje Rok Miłosierdzia i otworzy Bramę Jubileuszową. Brama Miłosierdzia jest najważniejszym znakiem Roku Miłosierdzia. Przed Mszą, św. o 9.30 gromadzimy się przed głównym wejściem do bazyliki. W tym czasie bazylika powinna być pusta. Na zewnątrz bazyliki rozpocznie się ceremoniał otwarcia Bramy Miłosierdzia. Po jej otwarciu, w procesji wejdziemy do bazyliki. Przez tę bramę powinni przejść wszyscy wierni, obecni tej Mszy św. oraz wszyscy Pielgrzymi i wierni nawiedzający to święte miejsce, aby uzyskać odpust zupełny – informuje kustosz szczepanowskiego sanktuarium.

Kolejną bazyliką, w której będą otwarte drzwi jubileuszowe, jest sanktuarium maryjne w Tuchowie. Otwarcie Bramy Miłosierdzia odbędzie się tam o 10.30.

W bazylice św. Katarzyny w Grybowie Brama Miłosierdzia zostanie otwarta o 11.00. Delegatem biskupa będzie ks. Zbigniew Pietruszka.

W Mielcu, w bazylice św. Mateusza drzwi jubileuszowe zostaną otwarte o 11.00. – W najbliższych dniach na bocznych ołtarzach umieszczone zostaną foldery z programem roku jubileuszowego. W czasie tej uroczystości zostanie poświecona rzeźba św. Jana Pawła II ufundowana przez p. Annę i Kazimierza Wojtanowskich – informuje kustosz mieleckiej bazyliki.

Biskup tarnowski wyznaczył jeszcze cztery inne kościoły, w których zostaną otwarte Bramy Miłosierdzia.

W kościele NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej uroczystość otwarcia drzwi jubileuszowych rozpocznie się o 11.00.

Z kolei w Ciężkowicach, w sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego, otwarcie Bramy Miłosierdzia odbędzie się o godz. 11.30. – Otwarcia dokona delegat biskupa diecezjalnego ks. prał. Andrzej Michalik -  rektor WSD w Tarnowie – czytamy w ogłoszeniach parafialnych.

W Dębicy kościołem jubileuszowym z Bramą Miłosierdzia będzie kościół pw. Miłosierdzia Bożego. Drzwi święte zostaną tam otwarte o godz. 11.00.

Ostatnim kościołem, w którym będzie Brama Miłosierdzia, jest świątynia pw. Wniebowzięcia NMP w Krynicy – Zdroju. Drzwi święte otworzy tam o godz. 11.45 ks. prał. Józef Poręba.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama