A w zasadzie wielka orkiestra symfoniczna, ponad stuosobowy chór, trzy śpiewaczki, dyrygent i głos poety.
W Europejskim Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego zabrzmiało oratorium „Peregrinus”. Muzykę do słów Ryszarda Ostrowskiego skomponował Dariusz Swoszowski. A cykl 18 utworów związanych tematycznie z czterema żywiołami świata, lokalną historią i pejzażem naddunajeckim zaprezentował ogromny zespół muzyków i śpiewaków.
Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowała się wielka orkiestra symfoniczna złożona z nauczycieli i uczniów szkoły muzycznej I stopnia im. ks. Józefa Tischnera w Domosławicach, połączone chóry z filii domosławickiej szkoły, które wsparł Jurkowski Chór Kameralny.
Orkiestrą i chórem dyrygował dr Waldemar Groń, a partie solowe śpiewały Magda Niedbała, Ewelina Sybilska i Anna Wilk.
- Naszą radością jest to, że szkoła w Domosławicach powstała na wsi i dla wsi, daleko od wielkich centrów kulturalnych i edukacyjnych naszej ziemi, czyli od Krakowa, Tarnowa czy Nowego Sącza. Dzięki szkole i jej filiom w kilku już miejscowościach ponad 600 dzieciaków ma kontakt z muzyką, z dziełami wielkich kompozytorów, z wysoką kulturą. Świetnie układa się współpraca nauczycieli i uczniów. A my mimo trudności z dowożeniem dzieci na zajęcia bardzo cieszymy się z istnienia tej szkoły - mówią rodzice, którzy tłumnie przybyli na oratorium w wykonaniu m.in. swoich dzieci.