Nowy numer 47/2020 Archiwum

Aniołowie miłosierdzia

W Środę Popielcową papież Franciszek pośle ks. Jana Bartoszka i ks. Michała Dąbrówkę z misją głoszenia radości i przebaczenia.

Redaktor "Materiałów Homiletycznych" i wykładowca homiletyki w Wyższym Seminarium Duchownym zostali misjonarzami miłosierdzia z naszej diecezji.

Dziś papież Franciszek spotka się z wszystkimi misjonarzami miłosierdzia z całego świata i przekaże szczegółowe dyrektywny odnośnie ich posługi.

Do Rzymu przybyło ok. 700 misjonarzy z 1000, którzy jutro zostaną posłani przez Ojca Świętego do tej szczególnej posługi. W trzech kościołach jubileuszowych: św. Salwatora in Lauro, św. Marii in Vallicella oraz św. Jana Chrzciciela dei Fiorentinie zorganizowano dla Misjonarzy Miłosierdzia adorację Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od 10.00 do 12.00.

O 15.00 Misjonarze gromadzą się przy Zamku Anioła, aby odbyć pielgrzymkę przez Drzwi Święte i wejść na spotkanie z Ojcem Świętym w Sala Reggia w Pałacu Apostolskim, które rozpocznie się o 17.30.

Ks. Michał Dąbrówka,   Ks. Michał Dąbrówka,
wykładowca homiletyki w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie
arch. TGN
Jutro, w Środę Popielcową, podczas uroczystej Celebracji eucharystycznej Ojciec św. roześle misjonarzy do ich nowych zadań.

W bulli „Misericordiae vultus” zapowiadającej Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia Ojciec Święty pisze o misjonarzach miłosierdzia, którzy przede wszystkim będą kaznodziejami miłosierdzia.

- Niech zostaną zorganizowane w diecezjach „misje ludowe”, tak aby misjonarze ci stali się zwiastunami radości i przebaczenia - pisze papież Franciszek.

Ojciec św. jednak zamierza wysłać misjonarzy miłosierdzia nie tylko z orędziem miłosierdzia, ale konkretnymi narzędziami, jakimi ma być szczególną władza zwalniania z kar kościelnych, która zwyczajnie jest zastrzeżona Stolicy Apostolskiej.

W przesłaniu na Wielki Post papież Franciszek z kolei pisze, że miłosierdzie Boże jest przesłaniem skierowanym do świata, ale każdy chrześcijanin jest powołany do tego, by sam go doświadczył.

- Dlatego w czasie Wielkiego Postu roześlę Misjonarzy Miłosierdzia, aby byli dla wszystkich żywym znakiem Bożego przebaczenia i bliskości - czytamy w papieskim przesłaniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama