Nowy numer 39/2023 Archiwum

70 lat czytania

W tym roku mija 70 lat od powstania Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej.

W ostatnich latach średnio w ciągu roku z dąbrowskiej książnicy korzysta około 3 tys. użytkowników, którzy wypożyczają około 116 tys. książek i 1,5 tys. czasopism. Z czytelni korzysta średnio około 9 tys. czytelników, którym na miejscu udostępnia się około  18 tys. woluminów oraz 6 tys. czasopism.

Użytkownicy mają zapewnioną pomoc bibliotekarzy przy wyszukiwaniu informacji elektronicznej, obsłudze sprzętu i zainstalowanych programów komputerowych, drukowaniu, kserowaniu oraz skanowaniu. Oferta biblioteki nie ogranicza się tylko do gromadzenia książek, to także liczne i różnorodne imprezy kulturalno-oświatowe.

Z okazji 70 rocznicy powstania biblioteki w Dąbrowie Tarnowskiej odsłonięto znajdujący się przez budynkiem biblioteki monument z księgą upamiętniającą 70 lat istnienia książnicy. Na księdze wyryto napis „Amor librorum nos unit – miłość do ksiąg nas jednoczy. Na pamiątkę 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej 2016 r.”

Dalsza część uroczystości odbyła się w Sali Audytoryjnej. Wielkim zaszczytem było otrzymanie odznaczenia „Bibliotheca Magna Perennisque” przyznanym przez Kapitułę Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Warszawie za całokształt pracy dla Miejskiej Biblioteki Publicznej wręczone  przez Przewodniczącą Okręgu SBP w Krakowie Dorotę Rzepkę.

Odznaczenia otrzymali również bibliotekarze. Jubileusz uświetnił koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Kuby Michalskiego. Po recitalu można było obejrzeć wystawę malarstwa i litografii Agnieszki Wrony – Łapy „Nastroje” w ramach cyklu „Artyści Powiśla”.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast