Złoto dla CANTICUM IUBILAEUM

Limanowski chór mieszany został laureatem III Międzynarodowego Konkursu Chóralnego Muzyki Sakralnej Carmen Fidei w Łomży.

W Łomży zakończył się III Międzynarodowy Konkurs Chóralny Muzyki Sakralnej Carmen Fidei.  Profesjonalne jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Romana Gruczy z Akademii Muzycznej w Gdańsku oceniało siedemnaście chórów z Polski, Ukrainy, Białorusi i Litwy.

Złote Pasmo w kategorii chórów parafialnych otrzymał limanowski chór Canticum Iubilaeum. Chór otrzymał również trzy nagrody specjalne: za najlepiej wykonany utwór kompozytora polskiego, za najlepsze wykonanie pieśni pasyjnej oraz dla najlepszego akompaniatora na konkursie, którym był warszawski kompozytor Łukasz Farcinkiewicz. Chórowi towarzyszyła także solistka Jadwiga Postrożna.

Grand Prix konkursu otrzymał Kameralny Chór AKSIOS przy cerkwi pw. Michała Archanioła Klasztoru Reguły Studyckiej św. Józefa Oblubieńca ze Lwowa na Ukrainie. Limanowski chór był jedynym chórem z Małopolski. Polskę reprezentowały również Poznański Chór Kameralny oraz Chór Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy.

– Ogromnie się cieszymy z kolejnej już 28. nagrody, a właściwie nagród. Wiemy ile pracy włożyliśmy w  przygotowanie się do konkursu. Poziom konkursu był bardzo wysoki, dlatego tym bardziej jesteśmy zadowoleni z nagród – mówi Krzysztof Młynarczyk, prezes chóru. – Wszystkich chętnych, którzy chcą śpiewać w naszym chórze, zapraszamy na próby w każdy wtorek i piątek na godz. 18.30 do sali Domu Pielgrzyma w Limanowej – dodaje.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..