Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ryk silnika, palenie gumy i święcona woda przejdź do galerii

Grubo ponad 200 motocyklistów przyjechało na otwarcie sezonu motocyklowego do kościoła w Zgórsku.

7 maja w Zgórsku Mszą św. w intencji motocyklistów i kierowców, której przewodniczył miejscowy proboszcz ks. Wiesław Nowak, otwarto sezon motocyklowy. Miejscowej młodzieży udało zliczyć 222 motocykle wraz z ich kierowcami. Przyjechali z 39 miejscowości, nie tylko rejonu mieleckiego, ale nawet z Limanowej, Jadownik, Dębicy czy Tarnowa. Nawet padający rano deszcz ich nie odstraszył.

Organizatorem spotkania był ks. Mariusz Florek, wikariusz ze Zgórska, należący do Klubu Księży Motocyklistów "God's Gurads". To on wspólnie z ks. Piotrem Dymińskim, również motocyklistą, dokonali poświęcenia pojazdów, zarówno motorów, jak i pewnie nie mniejszej liczby rowerów.

Ryk silnika, palenie gumy i święcona woda   Ks. Mariusz Florek skropił też porządnie święconą wodą równie licznie przybyłych rowerzystów Beata Malec-Suwara / Foto Gość – Wsparcie na drodze każdemu kierowcy jest potrzebne. Niech nas Pan Bóg błogosławi i strzeże. To bardzo ważne, nie tylko przy otwarciu sezonu. My każdego dnia, ruszając w trasę, czynimy znak krzyża, nie ważne ile razy wsiadamy na motor – mówi ks. Mariusz Florek, który motocyklistą jest od 9 roku życia. To wtedy tato kupił mu pierwszą motorynkę.

Po Mszy św. motocykliści dali pokaz palenia gumy, ryku silników i dźwięków klaksonów. Następnie przejazdem udali się w stronę Mielca. Za nimi nieco wolniej, ale równie licznie ruszyli rowerzyści.

Pod kościołem na uczestników spotkania czekały regionalne potrawy, muzyka, atrakcje dla dzieci i konkurs, w którym można było wygrać skuter.

Zdjęcia z otwarcia sezonu motocyklowego w Zgórsku zobaczycie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama