Nowy numer 2/2021 Archiwum

Puchar dla KSM z par. św. Jana w Bochni przejdź do galerii

200 osób, 11 drużyn - przez Beskid Sądecki przeszedł XXII Rajd im. ks. Walentego Gadowskiego.

Rajd organizuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej. – Blisko 200 osób, podzielonych na 11 drużyn, wędrowało wyznaczonymi szlakami Beskidu Sądeckiego. Każda grupa rozpoczynała wędrówkę z innego miejsca, by zejść do bazy rajdu w Piwnicznej – Zdroju – mówią organizatorzy.

Podczas wspólnego spotkania młodzi mogli liczyć na wspólne ognisko, biesiadowanie oraz zabawę do późnych godzin wieczornych.

Drugiego dnia rajdu wszystkie drużyny stanęły do konkursu, w którym musiały się wykazać znajomością życiorysu bł. Karoliny, wiedzą na temat Beskidu Sądeckiego, którą sprawdzali ratownicy GOPR, zadaniem było także w ciekawy sposób zaprezentować swoją drużynę.

Wydarzeniem rajdu była Msza św., po której ogłoszono wyniki rywalizacji. – W tym roku najlepszymi okazali się młodzi z oddziału KSM przy parafii św. Jana Nepomucena w Bochni. II oraz III miejsce wywalczyli sobie kolejno KSM Pustków – Osiedle oraz KSM Grybów. Za „Bożą i górską gotowość” doceniono drużynę z Mystkowa.

Zwycięzcy otrzymali puchar, który będzie wędrował do ich następców w przyszłym roku. – Chyba, że obronią tytuł – dodają kaesemowicze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama