Biskup Leszek Leszkiewicz poświęcił trzy nowe ołtarze w kościele w Rozdzielu i grotę Matki Bożej.
Rozdziele ma bardzo ciekawą historię. Interesujące jest też drugie życie miejscowej świątyni, która jest kaplicą dojazdową parafii Żegocina, a która została tu przeniesiona z Królówki. Stało się to nie tak dawno, bo w 1986 roku staraniem ks. Antoniego Poręby, proboszcza z Żegociny.
W latach 2014-2016 udało się wykonać kopię historycznego ołtarza, który był w tej świątyni, ale po wybudowaniu nowego kościoła w Królówce został do niej przeniesiony ze starego. Wykonano także dwa nowe ołtarze. Za kościołem, w naturalnej skarpie, wykonana została grota Najświętszej Maryi Panny. Te trzy elementy poświęcił bp Leszek Leszkiewicz.
Świątynia w Rozdzielu służy około 100 rodzinom zamieszkującym Rozdziele Dolne i część Rozdziela Górnego. - Myślę, że trzeba zauważyć wielką troskę ludzi o tę świątynię i wynikającą z niej wielką ofiarność. Są bardzo przywiązani do tej świątyni, bardzo dbają o ten kościół i dla nich jest to prawdziwy skarb - mówi ks. Bogusław Pasierb, proboszcz z Żegociny.
- Te ołtarze i grota to wyraz naszej wdzięczności Bogu za ten kościół, który otrzymaliśmy 30 lat temu. Wotum wdzięczności, które nie wynika z naszej zamożności, ale raczej otwartych serc i ofiarności - mówi Jan Marcinek, żegociński parafianin z Rozdziela.
Bardzo wiele informacji o kościele w Rozdzielu, o pracach, które wykonano przy świątyni w ciągu 30 lat, o tym, co te mury widziały i w jaki sposób dziś jest to miejsce bardzo mocno oddziałujące na miejscowych, można wyczytać w przygotowanej publikacji Verbum villa – Słowo wsi.