Nowy numer 3/2021 Archiwum

Radomyślanie gościnni dla pielgrzymów

W drodze na Jasną Górę pątnicy Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki zawitali do Radomyśla Wielkiego.

4 sierpnia o 6.30 w Rzeszowie Mszą św. na pl. Farnym rozpoczęła się jubileuszowa 40. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem: „Zawsze będę z wami”. Mszy przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba, a koncelebransami byli bp Kazimierz Górny, bp Edward Białogłowski i ok. 60 księży.

W drogę wyruszyło ok. 1,5 tys. osób w 13 grupach. Tradycyjnie już w drugim i trzecim dniu pielgrzymki przechodzą przez radomyską gminę. W niedzielę (6 sierpnia) od strony Rudy dotarli do Radomyśla Wielkiego. Tu, przy kościele, odbyła się polowa Msza św.

Po raz kolejny pątnicy mogli liczyć na ciepłe przyjęcie w Radomyślu Wielkim. Czekały tu bowiem na nich grochówka (przygotowana przez strażaków z OSP Dulcza Mała i radomyskich wędliniarzy Andrzeja Krzystyniaka i Władysława Giżę), a także wędliny od państwa Mrozowskich. – Po raz czwarty zrobiliśmy dla pielgrzymów grochówkę. To już taka nasza tradycja. W tym roku wydaliśmy ponad 800 porcji. Dzielimy się z pielgrzymami tym, co mamy, a przez to promujemy Radomyśl Wielki. W przyszłym roku także będziemy czekać na nich z ciepłym posiłkiem – zapowiada A. Krzystyniak.

Jak podkreśla burmistrz Józef Rybiński, gest radomyskich wędliniarzy i strażaków z OSP Dulcza Mała jest godny pochwały. – Dziękuję tym wszystkim, którzy ugościli pielgrzymów w naszym mieście. Takie działania tworzą pozytywny wizerunek miasta – mówi włodarz Radomyśla Wielkiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama