Nowy numer 2/2021 Archiwum

Błogosławieni jesteście, szczęśliwi bądźcie przejdź do galerii

Trzeciego dnia pielgrzymi, idąc na Jasną Górę, weszli na Górę Błogosławieństw.

19 sierpnia, trzeciego dnia PPT na Jasną Górę, pielgrzymi, poszukując wspólnie z biblistą ks. Piotrem Łabudą, tegorocznym homiletą, kim jest Jezus, weszli na Górę Błogosławieństw.

– Masz być szczęśliwy. Chrześcijanin to człowiek szczęśliwy. Straszne jest, kiedy my chrześcijanie nie potrafimy być radośni, to nasze narzekactwo jest straszliwe. Pielgrzymka. Świeci słonko – źle, leje deszcz – też niedobrze. Cieszmy się ze słońca, cieszmy się z deszczu. Cieszmy się z tego, co daje Pan Bóg – przekonywał ks. Piotr, żartując, że nawet kiedy nie ma się z czego cieszyć, to trzeba się uśmiechać. – Chrześcijanin to człowiek radości – dodał.

Biblista zachęcał, do zadania sobie pytania, czy jestem szczęśliwym człowiekiem. To kluczowa sprawa, zanim zaczniemy się dzielić swoją wiarą z innymi.

Błogosławieni jesteście, szczęśliwi bądźcie   Msza św. w Proszowicach dla części B Beata Malec-Suwara /Foto Gość Mszy św. w Nowym Brzesku dla części A i w Proszowicach dla części B dziś przewodniczył ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych, pochodzący z Tymbarku. Na Jasną Górę idzie 26 raz. Właśnie misjom i misjonarzom poświęcony jest dzisiejszy dzień, choć jak przekonuje ks. Piotr Boraca z Wydziału Misyjnego, wszyscy jesteśmy misjonarzami i wcale nie musimy wyjeżdżać na misje.

Pielgrzymom przedstawili się także inni księża misjonarze uczestniczący w PPT, m.in. ks. Jan Piotrowski, ks. Paweł Turek czy ks. Piotr Kluza, z którym w pielgrzymce uczestniczy 5-osobowa grupa z Kazachstanu.

Młodzi działający w stowarzyszeniu Inicjatywa Młodzi Misjom odwiedzili każdą grupę PPT, opowiadając o swoich poczynaniach i zachęcając do włączenia się w dzieło pomocy misjom.

Posłuchaj kazania ks. Piotra Łabudy: XXXV PPT dzień 3 - Msza w Nowym Brzesku
Piesza Pielgrzymka Tarnowska

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama