Nowy numer 4/2023 Archiwum

Zmarli potrzebują modlitwy i się odwdzięczają

W Słopnicach odbędzie się diecezjalny dzień skupienia dla wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

Pierwsze osoby z diecezji tarnowskiej zapisały się do Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym ponad 30 lat temu. I choć 80% tej wspólnoty osób modlących się codziennie za dusze w czyśćcu cierpiące to indywidualni członkowie, to są także tego rodzaju grupy modlitewne. Istnieją one przy kilkunastu parafiach diecezji tarnowskiej, m.in. w Zalasowej, Jodłowej, Tarnowie-Mościcach, Skrzyszowie, Radgoszczy, tarnowskiej parafii Bożego Miłosierdzia, Woli Rzędzińskiej, Koszycach Wielkich, tarnowskiej katedrze, Szynwałdzie czy Słopnicach.

To właśnie tu, w Słopnicach Dolnych, odbędzie się w sobotę 23 września modlitewne czuwanie wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym z diecezji tarnowskiej. Rozpocznie się ono adoracją Najświętszego Sakramentu połączoną z rozważaniem Różańca św. o godz. 9.30. Eucharystii o godz. 10.00 będzie przewodniczył bp Stanisław Salaterski. On także należy do Apostolstwa.

W spotkaniu weźmie udział moderatorka krajowa ADPC s. Anna Czajkowska, wspomożycielka dusz czyśćcowych z Częstochowy. Jak mówi, grupy Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym nastawione są cały czas na dawanie, poprzez ofiarowaną modlitwę i zamawiane w ich intencji Msze św., ale ten dar i tak zawsze do nich wraca ze względu na wdzięczność dusz czyśćcowych. – Niemożliwe, żeby osoby, które podchodzą do tego z wiarą, nie odczuwały pomocy dusz czyśćcowych – przekonuje.

Osoby zainteresowane Apostolstwem i włączeniem się do APDC drogą elektroniczną szczegółowe informacje znajdą na stronie: www.apdc.wspomozycielki.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy