Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pytanie 36: Jaki jest najważniejszy dokument św. Jana Pawła II o Duchu Świętym? Jakich innych imion używa św. Jan Paweł II wobec osoby Ducha Świętego?

Najważniejszym dokumentem świętego Jana Pawła II o Duchu Świętym jest encyklika o „Dominum et Vivificantem” opublikowana 18 maja 1986 roku. Jan Paweł II wobec Osoby Ducha Świętego używa następujących określeń Osoba-Dar i Osoba-Miłość kontemplowana „w życiu Kościoła i świata”.

Dziękujemy za nadesłanie prawidłowych odpowiedzi na pytanie studium. Zwycięzcą audycji z 11 czerwca 2017 roku została Edyta Krukar. Gratulujemy!

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pytanie

Kościół to wspólnota ludzi powołanych przez Chrystusa. Z czym zawsze łączyło się i wciąż łączy się powołanie?

Odpowiedzi z podaniem tradycyjnego adresu pocztowego prosimy przesyłać e-mailem na adres: studium@gosc.pl
lub pocztą tradycyjną:

"Gość Niedzielny" Plac Katedralny 1
33-100 Tarnów

Konkurs

Zgłoszenie

 "Gość Niedzielny"
Ul. Katedralna 1
33-100 Tarnów

lub na adres
studium@gosc.pl

Sponsor