Nowy numer 45/2018 Archiwum

W doborowym towarzystwie przejdź do galerii

Pleśną opanowali święci. Z okazji 1 listopada odbyły się tam Korowód Świętych i czuwanie przy relikwiach.

W dawnym drewnianym kościele w Pleśnej, który w 1936 roku został przeniesiony do Woli Żelichowskiej, czczony był obraz przedstawiający tajemnicę świętych obcowania.

W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, których kult żywy jest w Pleśnej do tej pory, odbył się w miejscowości korowód świętych połączony z czuwaniem przy relikwiach, modlitwą różańcową i Mszą św.

Za świętych przebrali się dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież, a także dorośli. Zawiązanie wspólnoty odbyło się w budynku szkoły podstawowej w Pleśnej.

- To wspólne przedsięwzięcie szkoły, rodziców, grupy apostolskiej i parafii. Świetna okazja do integracji i edukacji - mówi dyrektor szkoły Agnieszka Stasik.  

Posłuchaj dyrektor szkoły:

Ze szkoły dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami wyruszyły do kościoła parafialnego. Tu zostały powitane przez bp. Leszka Leszkiewicza, ks. proboszcza i wiernych, którzy licznie zebrali się na wieczorne czuwanie ze świętymi.

Złożyły się na nie modlitwa różańcowa, Litania do Wszystkich Świętych oraz Msza św. pod przewodnictwem bp. Leszka Leszkiewicza.

- Naśladujmy świętych w czterech sprawach: w słuchaniu słowa Bożego, w modlitwie, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w dobrej spowiedzi świętej. Pan Bóg przygotował dla nas niebo i czeka na nas. Nikogo nie wykluczył, ale potrzeba naszej wiary, miłości, życia w łasce Bożej, by to zaproszenie przemieniło się w szczęśliwą wieczność - mówił w homilii biskup.

Posłuchaj bp. Leszkiewicza:

Dla Eweliny Korygi z grupy apostolskiej, która była współorganizatorem wydarzenia, być człowiekiem świętym, to być radosnym, odważnym, idącym na peryferia życia i tam głoszącym ewangelię. - To być Bożym szaleńcem - podkreśla dziewczyna. 

Posłuchaj Eweliny:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy