Nowy numer 45/2018 Archiwum

Filmowiec ze Szczepanowa nagrodzony

Michał Król wraz z ks. Romanem Sikoniem i Maciejem Grabysą zostali laureatami głównej nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Główną Nagrodę Wolności Słowa, przyznawaną przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich za publikacje w obronie demokracji i praworządności, demaskujące nadużycia władzy, korupcję, naruszanie praw obywatelskich, praw człowieka otrzymali: Michał Król i Maciej Grabysa za film "Prześladowani zapomniani - Uwolnić Asię Bibi" oraz ks. Roman Sikoń i ponownie Michał Król za materiał "Modlitwa o pokój".

  Michał (z lewej) z rodziną Asii Bibi oraz Maciejem Grabysą
Archiwum Michała Króla
- Udalo się pojechać do Pakistanu. Z Asi Bibi się nie spotkaliśmy, ale rozmawialiśmy z jej mężem, córkami. Pojechaliśmy do wioski, gdzie mieszkała i gdzie to wszystko się wydarzyło. Były rozmowy z kobietami, które ją oskarżyły, z imamem. To był ciężki film, bo trzeba było być bardzo delikatnym i dyplomatycznym. Przez pryzmat Asi zobaczyłem, jak ważna jest dla niej wiara - o filmie "Prześladowani zapomniani..." mówił dla "Gościa Tarnowskiego" Michał.

"Modlitwa o pokój" to obraz o wojnie w Syrii, gdzie bohaterem głównym filmu jest Aleppo.

- Od huku wybuchów drżała ręka na kamerze, gdy kręciłem materiał. Salezjanie mieli w Aleppo swój autobus, którym wyjeżdżali do miasta, żeby zaopiekować się dzieciakami, zapewnić im zabawę, katechezę, modlitwę. W mieście spotkaliśmy Ritę, znaną z ŚDM w Krakowie, która dała niezwykłe świadectwo. Młodzi mówili nam, że najważniejsza jest modlitwa za nich. Miliony dolarów nie zatrzymają bomb. W Aleppo przekonałem się, że same pieniądze na misje nie wystarczą. Najważniejsze, co możemy ofiarować misjom, prześladowanym chrześcijanom, jest modlitwa! - podkreśla laureat nagrody SDP.

Zobaczcie jeden z nagrodzonych filmów:

Modlitwa o pokój - Aleppo
Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy