GN 45/2018 Archiwum

Lektorzy z Zalasowej mistrzami Polski!

W Rzeszowie wywalczyli pierwsze miejsce w kategorii "lektor młodszy" podczas Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej.

Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o puchar miesięcznika dla ministrantów „Króluj nam Chryste” odbyły się 1 i 2 maja Rzeszowie. Zawody rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: ministrant (roczniki 2006–2010), lektor młodszy (roczniki 2002–2005) i lektor starszy (roczniki 1997–2001).

W kategorii „lektor młodszy” wystartowało 46 drużyn. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z parafii św. Jana Ewangelisty z Zalasowej. Warto wiedzieć, że w ubiegłym roku byli wicemistrzami Polski w tej samej kategorii wiekowej.

Lektorzy z Zalasowej w zaciętym meczu finałowym pokonali drużynę z parafii św. Wawrzyńca z Koźmina Wielkopolskiego (diecezja kaliska)   Lektorzy z Zalasowej w zaciętym meczu finałowym pokonali drużynę z parafii św. Wawrzyńca z Koźmina Wielkopolskiego (diecezja kaliska) Robert Woźniak /KnC W rozgrywkach rzeszowskich uczestniczyło 117 najlepszych drużyn z Polski, które wcześniej zostały wyłonione w eliminacjach parafialnych, dekanalnych i diecezjalnych.

Podczas ceremonii zamknięcia mistrzostw Michał Bondyra, redaktor naczelny miesięcznika „Króluj nam Chryste”, ogłosił, że 14. Mistrzostwa Polski LSO o Puchar „Króluj nam Chryste” w 2019 roku odbędą się w diecezji łowickiej, a miastami gospodarzami będą Skierniewice i Sochaczew.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy