Uczniowie z Borzęcina Górnego i Przysietnicy koło Barcic najlepiej rozumieją, co znaczy miłość bliźniego, i w nagrodę jadą do Rzymu.
Zakończyła się kolejna małopolskiego konkursu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. Konkurs organizuje Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.
Jan Paweł II prosił, byśmy „dawali świadectwo miłosierdzia” i nieśli pomoc ludziom potrzebującym. Konkurs jest działaniem, które ma w szkołach, wśród uczniów tworzyć trwałe podstawy wolontariatu. – W tym roku w rejonie tarnowskim do konkursu przystąpiło mniej niż dotąd szkół i placówek. Z drugiej strony musimy pamiętać, że wolontariusze, którzy włączają się w tej projekt, stanowią niewielki odsetek wolontariatu szkolnego w ogóle, bo tak naprawdę dziś niemal w każdej szkole praktykuje się wszechstronną pomoc drugiemu człowiekowi, wychowuje uczniów do tego, zachęca - mówi Artur Puciłowski, dyrektor tarnowskiej delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty.
Spośród zgłoszonych grup wolontariuszy z terenu naszej diecezji najlepszą w rejonie tarnowskim drużyną, okazali się wolontariusze z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Górnym, a z rejonu sądeckiego uczniowie z wolontariatu w Szkole Podstawowej w Przysietnicy koło Barcic.
- Z tegoroczną XI edycją projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia” zbiegła się również 11-letnia historia działalności naszego wolontariatu, a czwarty nasz udział we wspomnianym projekcie okazał się tak szczęśliwym, iż z tych, którzy starali się na różne sposoby obdarowywać innych, sami staliśmy się obdarowanymi. To jest ponad nasze wyobrażenie – mówi Zofia Magdalena Cieślewicz, opiekunka wolontariatu z Przysietnicy.
9-14 czerwca uczniowie z Borzęcina Górnego i Przysietnicy w nagrodę odbędą pielgrzymkę do Rzymu.