Nowy numer 42/2019 Archiwum

Tak pięknego episkopatu jeszcze świat nie widział

Wczoraj w Warszawie zakończył się Kongres Młodzieży Polonijnej. Miał wiele związków z Tarnowem.

W II Kongresie Młodzieży Polonijnej, który trwał od 28 lipca do 5 sierpnia, wzięło udział ponad 250 osób z 21 krajów świata - Austrii, Belgii, Białorusi, Brazylii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Kazachstanu, Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Paragwaju, Rosji, Ukrainy, USA, Uzbekistanu, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Przez ponad tydzień młodzieży towarzyszył bp Wiesław Lechowicz z Tarnowa, który jest delegatem KEP ds. emigracji polskiej. Z młodymi Polakami na co dzień mieszkającymi za granicą spotkał się także m.in. prymas Polski abp Wojciech Polak, kard. Kazimierz Nycz i abp Grzegorz Ryś, bp Marek Stolarczyk, bp Artur Niziński. Młodzi odwiedzili m.in. siedzibę Episkopatu Polski. To po ich wizycie żartowano, iż tak pięknego episkopatu jeszcze świat nie widział.

Młodzież była również w Pałacu Prezydenckim oraz wzięła udział w obchodach rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Hasło Kongresu „Wiarą powołani” związane było z obchodami 100-lecia niepodległości, także nawiązywało do zbliżającego się Synodu o młodzieży.

Tak pięknego episkopatu jeszcze świat nie widział   Warsztaty prowadzone przez ks. Artura Ważnego i Szkołę Nowej Ewangelizacji z Tarnowa. sne.tarnow.pl Na zaproszenie bp Wiesława Lechowicza tarnowska Szkoła Nowej Ewangelizacji wraz z jej duszpasterzem ks. Arturem Ważnym prowadziła dla młodej Polonii w Warszawie warsztaty ewangelizacyjne. O tym, jak wyglądały, przeczytasz TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL