Nowy numer 2/2021 Archiwum

Tak pięknego episkopatu jeszcze świat nie widział

Wczoraj w Warszawie zakończył się Kongres Młodzieży Polonijnej. Miał wiele związków z Tarnowem.

W II Kongresie Młodzieży Polonijnej, który trwał od 28 lipca do 5 sierpnia, wzięło udział ponad 250 osób z 21 krajów świata - Austrii, Belgii, Białorusi, Brazylii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Kazachstanu, Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Paragwaju, Rosji, Ukrainy, USA, Uzbekistanu, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Przez ponad tydzień młodzieży towarzyszył bp Wiesław Lechowicz z Tarnowa, który jest delegatem KEP ds. emigracji polskiej. Z młodymi Polakami na co dzień mieszkającymi za granicą spotkał się także m.in. prymas Polski abp Wojciech Polak, kard. Kazimierz Nycz i abp Grzegorz Ryś, bp Marek Stolarczyk, bp Artur Niziński. Młodzi odwiedzili m.in. siedzibę Episkopatu Polski. To po ich wizycie żartowano, iż tak pięknego episkopatu jeszcze świat nie widział.

Młodzież była również w Pałacu Prezydenckim oraz wzięła udział w obchodach rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Hasło Kongresu „Wiarą powołani” związane było z obchodami 100-lecia niepodległości, także nawiązywało do zbliżającego się Synodu o młodzieży.

Tak pięknego episkopatu jeszcze świat nie widział   Warsztaty prowadzone przez ks. Artura Ważnego i Szkołę Nowej Ewangelizacji z Tarnowa. sne.tarnow.pl Na zaproszenie bp Wiesława Lechowicza tarnowska Szkoła Nowej Ewangelizacji wraz z jej duszpasterzem ks. Arturem Ważnym prowadziła dla młodej Polonii w Warszawie warsztaty ewangelizacyjne. O tym, jak wyglądały, przeczytasz TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama