Pod tym hasłem parafia w Krużlowej przeżywała tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Do krużlowskiego sanktuarium każdego dnia przybywali parafianie oraz pielgrzymi, by uczestniczyć w nowennie i Eucharystii.
Codziennie Eucharystię poprzedzała nowenna do Przemienienia Pańskiego, w czasie której przedstawiane były prośby, spisane przez parafian, jak i pielgrzymów przybywających przed cudowne oblicze Przemienionego Pana. Po zakończonej Eucharystii wierni brali udział w procesji eucharystycznej, po której odmawiali modlitwę: hołd uwielbienia i dziękczynienia Chrystusowi.
W poszczególnych dniach na odpustowe Msze św. przybywały pielgrzymki z różnych rejonów parafii. Był to dla wielu osób, szczególnie tych, którzy nie mogą uczestniczyć w tarnowskiej pielgrzymce, szczególny wyraz oddania Przemienionemu, podjęcia trudu drogi z konkretną intencją.
Pierwszego dnia odpustu do modlitwy zostali zaproszeni rodzice, nauczyciele i wychowawcy, którym odpustowy celebrans ks. Stanisław Morańda ukazywał wagę przykazań i wartości, których wzorem jest Przemieniony.
Drugiego dnia na wieczorną sumę odpustową zaproszona została młodzież, zrzeszona szczególnie w Młodzieżowej Grupie Apostolskiej, Parafialnej Grupie Teatralnej Renovatio, a także młodzież ucząca się i pracująca. Ks. Bogusław Hajnas w homilii do licznie zebranej młodzieży kładł nacisk na formację sumienia i wartość dobrze przygotowanego i systematycznie odprawianego sakramentu pokuty. Liturgię swoim śpiewem uświetnił nowo powstały zespół krużlowskiej młodzieży.
1 sierpnia Chrystusowi Przemienionemu powierzane w opiekę były dzieci przedszkolne i uczące się. Wraz z rzeszą parafian i pielgrzymów w wypełnionym sanktuarium w Eucharystii uczestniczyła grupa Oazy Nowej Drogi z Łodzi, przebywająca w naszej parafii. Po procesji eucharystycznej główny celebrans ks. Piotr Franczak wraz z koncelebrującymi kapłanami udzielił dzieciom indywidualnego błogosławieństwa, obdarzając także licznie zebrane dzieci słodkim upominkiem.
Czwartego dnia odpustu w modlitwie uczestniczyli wierni zaangażowani w modlitwę w Różach Żywego Różańca, apostolstwa Margaretek, Duchowej Adopcji, Koła Przyjaciół Radia Maryja. Konieczność wsłuchiwania się Chrystusowy głos „Jego słuchajcie!” podkreślał pallotyn ks. Piotr Kalinowski, dając również świadectwo mocy modlitwy, odwołując się do swego przykładu pracy misyjnej w Kongo.
W pierwszy piątek modlitwą otoczone zostały osoby starsze, samotne, cierpiące, emeryci i renciści. W słowie Bożym ks. prał. Janusz Kiełbasa zaznaczał, że w życiu każdego człowieka góra Tabor jest wyzwaniem, a możliwość przebywania z przemieniającym się Chrystusem wymaga, by chcieć od siebie więcej, wymagać, ale i ufać! Przed procesją eucharystyczną chorzy objęci modlitwą o uzdrowienie oraz indywidulanym błogosławieństwem.
Sobota przeżywana pod znakiem piątego daru Ducha Świętego - męstwa, miała również charakter pątniczy. Przed południem na krużlowską Górę Tabor, wraz ze swymi duszpasterzami w grupach, przybyli wierni z parafii: Librantowa, Mogilno, Kąclowa i Korzenna. Po prywatnej adoracji, Mszy św. dla licznie zgromadzonych pielgrzymów przewodniczył ks. prał. Bolesław Bukowiec, dziekan dekanatu Grybów.
Na wieczornej sumie odpustowej zgromadzili się członkowie Straży Pożarnych wraz z rodzinami oraz pocztami sztandarowymi. Słowo Boże o służbie bliźnim głosił ks. prał. płk. Waldemar Rawiński.
W niedzielę 5 sierpnia tłumnie zebrani wierni i pielgrzymi swą modlitwą ogarniali stowarzyszenia katolickie. W sumie odpustowej uczestniczyli członkowie Akcji Katolickiej z parafii i grybowskiego dekanatu, Caritas, Rady Parafialnej, Poradni Rodzinnej. Tego dnia Przemienionemu szczególnie polecano Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przeżywający 20. rocznicę założenia. Kaznodzieja dnia i główny celebrans ks. dr Jan Bartoszek poświęcił sztandar Akcji Katolickiej ufundowany na tę uroczystość.
W centralną uroczystość 6 sierpnia na Mszach przed południem słowo Boże głosił i Sumie odpustowej przewodniczył bp Mirosław Gucwa, ordynariusz diecezji Bouar w Republice Środkowej Afryki. Ksiądz biskup w homilii wspominał swój związek z Krużlową, kiedy przed laty pracował w Grybowie i pomagał w posłudze sakramentalnej w naszej parafii.
- Wtedy modliliśmy się w starym kościółku, a ja przyjeżdżając tutaj, obserwowałem jak wznosiło się w górę to przepiękne sanktuarium. Dzisiaj, po latach, mogę przewodniczyć Eucharystii odpustowej ku czci Pana Jezusa Przemienionego - wspominał kaznodzieja, dziękując ks. proboszczowi za zaproszenie do Krużlowej.
Podczas Mszy św. wierni, zarówno parafianie jak i pielgrzymi tłumnie zgromadzeni w sanktuarium mogli wysłuchać homilii bp. Mirosława, który dał świadectwo swej posługi w RCA i wielu problemów, z jakimi boryka się ten kraj i diecezja, której jest pasterzem, Zapewniając o modlitwie i o nią prosząc w Krużlowej, bp Gucwa zwrócił uwagę na cudowną ikonę Przemienionego, na której Jezus ma widoczne uszy, wskazując na to, że wysłuchuje naszych modlitw.
Zakończeniem tygodniowego odpustu była procesja i hołd oddania Jezusowi, przed którym ks. Marek Szewczyk, proboszcz w Krużlowej i kustosz sanktuarium Przemienienia Pańskiego, dziękował Bogu za czas tygodniowego odpustu, a parafianom i pielgrzymom za obecność każdego dnia, szczególnie zaś w centralną uroczystość odpustową.
Więcej zdjęć znajdziecie TUTAJ!